Logo
  • DONALD
  • LOT OKAZAŁ SIĘ NAJBARDZIEJ PUNKTUALNĄ LINIĄ LOTNICZĄ W EUROPIE

LOT okazał się najbardziej punktualną linią lotniczą w Europie

26.05.2023, 11:30
Firma Cirium, która zajmuje się gromadzeniem i analizą danych lotniczych, opublikowała ranking
najbardziej punktualnych przewoźników
w kwietniu 2023 roku. Okazuje się, że Polskie Linie Lotnicze LOT wykonały w ubiegłym miesiącu 8,1 tysiąca lotów rozkładowych, a aż
89,25 proc. z nich odbyło się na czas
. Tym samym polski przewoźnik wyprzedził inne linie aktywne w Europie i został liderem zestawienia.
Na podium znalazła się także hiszpańska Iberia (punktualność na poziomie 87,02 proc.) oraz tanie norweskie linie Norwegian Air Shuttle (87,15 proc.). Na kolejnych miejscach uplasowały się austriacki narodowy przewoźnik Austrian Airlines (86,86 proc.) i fiński Finnair (85,23 proc.). 
To już
trzeci raz od początku roku
, kiedy PLL LOT znalazły się w pierwszej piątce najbardziej punktualnych przewoźników europejskich. W styczniu jedna z najstarszych aktywnie działających linii na świecie zajęła piąte miejsce realizując 87,52 proc. lotów na czas. Natomiast w marcu uplasowała się na drugim, tuż za Austrian Airlines (88,29 proc. lotów na czas).
Cirium analizuje punktualność przewoźników działających także na terenie innych kontynentów. W rejonie Azji i Pacyfiku najbardziej punktualną linią został Air New Zealand (punktualność na poziomie 84,55 proc.), w Ameryce Północnej liderem została amerykańska Delta Air Lines (83,29 proc.), w Ameryce Południowej najbardziej punktualne były panamskie Copa Airlines (93,26 proc.), a na Bliskim Wschodzie i Afryce - Oman Air (92,58 proc.).
Z kolei według danych z 2022 roku najbardziej punktualnymi lotniskami na świecie są japoński port Tokio-Haneda (punktualność na poziomie 90,33 proc.), Bangalore w Indiach (84,08 proc.) i amerykański port w Salt Lake City (83,87 proc.).
Zobacz też:

Hej, przypominamy tylko:

1. Szanujemy nawet ostrą dyskusję i wolność słowa, ale nie agresję. Przemocowe treści będą usuwane.

2. W komentarzach można swobodnie używać embedów z mediów społecznościowych.

3. Polecamy założenie konta, dzięki temu możesz zobaczyć wszystkie swoje dyskusje w jednym miejscu i dodać coś (👉 Sortownia), co trafi na stronę główną.

4. Jeżeli chcesz Donalda bez reklam, dołącz do naszych patronów: https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA