Logo
  • DONALD
  • DELHI: MIASTO WYNAJĘŁO PŁOSZYCIELI MAŁP, ŻEBY NIE PRZESZKADZAŁY W SZCZYCIE G20

Delhi: miasto wynajęło płoszycieli małp, żeby nie przeszkadzały w szczycie G20

02.09.2023, 09:30
CNN donosi, że urząd miejski w Delhi wynajął
40 płoszycieli małp
z powodu nadchodzącego szczytu G20. W każdym hotelu, w którym mają zatrzymać się delegaci, będzie dyżurował płoszyciel, który będzie trzymał małpy z daleka od gości. 
Szczyt G20 w Delhi odbędzie się w dniach 9-10 września. Do Indii przyjadą najważniejsi światowi przywódcy, w tym prezydent USA Joe Biden. Dlatego władze stolicy rozstawiły
kartonowe podobizny langurów
, które są naturalnym wrogiem makaków. 
- Zaczęliśmy rozmieszczać te podobizny w ciągu ostatniego tygodnia i widzimy już pozytywny efekt. Małpy omijają te obszary - powiedział Satish Upadhyay, wiceprzewodniczący Rady Miasta.
Z kolei zatrudnieni płoszyciele potrafią naśladować ogłosy langurów.
- Nie możemy usunąć małp z ich naturalnego środowiska, więc wysłaliśmy mężczyzn przeszkolonych w odstraszaniu małp - wyjaśnił. 
Co więcej, małpy mogą liczyć na posiłki w rejonach oddalonych od centrum. Szacuje się, że w Delhi żyje około 20 tysięcy makaków.
To nie pierwszy raz, gdy władze miasta wykorzystują langury do odstraszania małp. W 2010 roku zwierzęta zostały wynajęte przez Delhi podczas Igrzysk Wspólnoty Narodów. Langury otrzymywały 150 dolarów miesięcznie za ochronę parlamentarzystów od godziny 9 do 17.

Dokarm kaczkę przez internet

Zobacz, co zrobimy z twoimi pieniędzmi:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA