Logo
  • DONALD
  • ŁÓDZKIE: ŚLEDCZY ODKRYLI FABRYKĘ NARKOTYKÓW W KURNIKU, ZATRZYMANYM POSTAWIONO ZARZUTY

Łódzkie: śledczy odkryli fabrykę narkotyków w kurniku, zatrzymanym postawiono zarzuty

15.10.2023, 06:30
W maju 2022 roku służby odkryły
linię produkcyjną narkotyków
w pomieszczeniu gospodarczym w województwie łódzkim na terenie funkcjonującego gospodarstwa rolnego. Podczas oględzin zabezpieczono około 3000 litrów substancji chemicznych, odpady poprodukcyjne oraz oryginalne zapakowane chemikalia, specjalistyczne chłodnice czy szkło laboratoryjne. Na gorącym uczynku nakryto trzech z czterech zatrzymanych.
"Wydajność linii technologicznej zbudowanej przez oskarżonych do syntezy BMK wynosiła od 135 do 225 mililitrów czystego BMK na godzinę" - przekazała prokuratura krajowa.
Oskarżeni wytworzyli łącznie 86,55 kilograma czystego BMK o stężeniu co najmniej 90 proc. Z tego można wyprodukować od 60,6 kilograma do 103 kilogramów siarczanu amfetaminy. Mężczyźni
ukryli produkcję w kurniku
. Mogli zarobić na handlu BMK około 100 tysięcy zł.
12 października 48-letni Kamil Ł. i 51-letni Jarosław Ś. usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstwa nielegalnego wytwarzania tzw. prekursora narkotykowego kategorii I. Z kolei 55-letniemu Janowi W. i 62-letniemu Grzegorzowi R. zarzucono pomocnictwo w popełnieniu tego przestępstwa. 
Wobec dwóch oskarżonych zastosowano tymczasowe aresztowanie. Wobec pozostałych dwóch - poręczenia majątkowe, dozory policji, zakazy kontaktowania się z określonymi osobami i zakazy opuszczania kraju.
Zobacz też:

Dokarm kaczkę przez internet

Zobacz, co zrobimy z twoimi pieniędzmi:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA