Logo
  • DONALD
  • LUFTHANSA ZAKAZUJE AIRTAGÓW, BO UWAŻA, ŻE SĄ NIEZGODNE Z PRAWEM LOTNICZYM

Lufthansa zakazuje AirTagów, bo uważa, że są niezgodne z prawem lotniczym

17.10.2022, 06:00
W ostatnim czasie
popularność lokalizatorów Bluetooth wzrosła.
Wszystko za sprawą wypuszczenia na rynek lokalizatorów marki Samsung i Apple. Okazuje się, że użytkownicy niemal natychmiast zaczęli stosować urządzenia w czasie lotów liniami lotniczymi. Wrzucają
do swoich walizek AirTagi czy SmartTagi,
po to, by po wylądowaniu śledzić ich lokalizację i upewnić się, że bagaż nie został skradziony lub porzucony w innym kraju podczas przesiadki.
Pojawia się jednak wiele wątpliwości, czy działający lokalizator, który jest urządzeniem elektronicznym z baterią i aktywną transmisją może zostać umieszczony w bagażu rejestrowanym. Niemiecki przewoźnik
Lufthansa uważa, że jest to nielegalne i zakazał swoim pasażerom stosowania lokalizatorów w bagażach
. W opinii linii lotniczych należą one do kategorii mobilnych urządzeń elektronicznych, co oznacza, że ​​podlegają regulacjom Międzynarodowej Organizacji Lotnictwa Cywilnego.
Lufthansa opublikowała jednak tweeta, w którym poinformowała, że ​​po rozmowach z władzami niemieckich linii lotniczych jednak zezwoli na używanie AirTagów przez pasażerów. 

Dokarm kaczkę przez internet

Dzięki, że jesteś na Donald.pl. Zobacz nasz manifest na Patronite, dowiedz się co próbujemy zrobić i czy chcesz być tego częścią:

https://patronite.pl/donaldpl

* Sprawdź nasz kanał na Telegramie - codziennie wysyłamy tu najważniejsze wiadomości: https://t.me/donaldplnews

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA