Logo
  • DONALD
  • SYLWIA SPUREK UWAŻA, ŻE ZIELONYM SZKODZĄ POWIĄZANIA Z PLATFORMĄ I POWINNI OPUŚCIĆ KOALICJĘ OBYWATELSKĄ

Sylwia Spurek uważa, że Zielonym szkodzą powiązania z Platformą i powinni opuścić Koalicję Obywatelską

14.04.2021, 08:20
Europosłanka
Sylwia Spurek
zasłynęła już wielokrotnie z
radykalnych propozycji rozwiązań dotyczących ekologii i ochrony zwierząt
. W lutym w ramach walki o prawa zwierząt zaproponowała, wprowadzić zakaz reklamowania mięsa i nabiału:
Teraz Spurek zabrała głos w związku ze współpracą partii Zieloni z Koalicją Obywatelską. Europosłanka na posiedzeniu Rady Krajowej partii stwierdziła, że Zieloni powinni zerwać tę współpracę:
- Nigdy nie ukrywałam swojego krytycznego stosunku do rządów PO w czasach koalicji z PSL. Bardzo krytycznie oceniam zarówno ignorowanie przez Platformę wielu problemów społecznych, ignorowanie problemów praw kobiet, zwłaszcza tych związanych z prawami reprodukcyjnymi czy ze zwalczaniem przemocy domowej. Uważam, i z tym się absolutnie nie kryję, że Zieloni powinni w sposób wyrazisty, pryncypialny, otwarty prezentować swoje wartości i standardy w oderwaniu od Platformy Obywatelskiej. Ta pępowina z Platformą Obywatelską im szkodzi - powiedziała.
-
Zieloni powinni wyjść z Koalicji Obywatelskiej.
Obecność w KO im nie pomogła, a wręcz przeciwnie. Gdyby jeszcze byli taką wyraźną zieloną siłą w Koalicji Obywatelskiej od momentu wyborów parlamentarnych, być może inaczej bym to oceniała. Były już partie, które stawiały przede wszystkim na współpracę i sojusze, i one są teraz poniżej progu wyborczego. Oczywiście zawsze jest jakiś wybór między pryncypialnością i skutecznością, natomiast nie można rozmawiać o skuteczności kosztem pewnych wartości fundamentalnych. Powiedziałam to na Radzie Krajowej - dodała europosłanka - dodała.
Oprócz tego polityk dodała, że liczy na odważne decyzji władz partii:
- Zieloni muszą sami ustalić, czy w wizji mieści się pępowina z Platformą. Czy lepiej pójść własną, odważną drogą w sprawach, które dla Zielonych są ważne. Czyli kwestii klimatu, praw człowieka, praw zwierząt.
Mam nadzieję, że tego potencjału Zieloni nie zmarnują i podejmą odważne decyzje, dotyczące swojej przyszłości
- dodała polityk.
Zobacz też:

Donald.pl na Patronite

Zacznijmy od tego, że czy chcesz, czy nie, dokładasz się do TVP, jak my wszyscy. To już całkiem niezły powód, żeby dla równowagi dać nam dyszkę.

Dowiedz się więcej: https://patronite.pl/donaldpl

 

Więcej memów i Storieshttps://www.instagram.com/donald.pl

A to nasza grupa na Telegramie - kliknij, żeby dostawać podsumowania dnia na telefon: https://t.me/donaldplnews

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA