Logo
  • DONALD
  • FIFA ZNOWU ULEGŁA PRESJI I PIENIĄDZOM KATARU, NA MISTRZOSTWACH NIE BĘDZIE SPRZEDAŻY PIWA XD

FIFA znowu uległa presji i pieniądzom Kataru, na mistrzostwach nie będzie sprzedaży piwa xD

18.11.2022, 12:30
The New York Times donosi, że władze Kataru zażądały od Międzynarodowej Federacji Związków Piłkarskich FIFA
całkowitego usunięcia piwa ze stadionów
. Członkowie rodziny królewskiej, która rządzi Katarem, chcą wymusić zakaz sprzedaży piwa zaledwie 48 godzin przed rozpoczęciem mistrzostw świata 2022.
"Najpierw katarskie
władze zarządziły ukrycie namiotów z piwem przed kibicami
. A teraz zadecydowano o prohibicji. Fani nie napiją się alkoholowego piwa na trybunach" - napisał na Twitterze reporter Tariq Panja. 
 
Dziennikarz The New York Times zwrócił kilka dni wcześniej uwagę, że w pośpiechu przenoszono namioty należące do Budweisera, żeby "mniej się rzucały w oczy". Sama firma, która
zapłaciła 75 milionów dolarów
za bycie jednym z głównych sponsorów mistrzostw, dowiedziała się o decyzji katarskiej władzy osiem dni przed pierwszym meczem.
Według wcześniejszych ustaleń kibice mieli móc zakupić piwo w specjalnych punktach sprzedaży, czyli we wspomnianych namiotach. Sprzedaż miała być dostępna na trzy godziny przed rozpoczęciem każdego spotkania i trwać do 60 minut po ich zakończeniu. Z kolei na samych stadionach posiadacze biletów mogli cieszyć się Budweiserem Zero oraz Coca-Colą. 
Jak podkreślił Eurosport, najnowsza decyzja Kataru narzuca prohibicję w obrębie stadionów, a jedynymi punktami, gdzie będzie można zakupić alkoholowe napoje, są strefy kibica w stolicy kraju, czyli Dosze.
Zobacz też:

Dokarm kaczkę przez internet

Dzięki, że jesteś na Donald.pl. Zobacz nasz manifest na Patronite, dowiedz się co próbujemy zrobić i czy chcesz być tego częścią:

https://patronite.pl/donaldpl

* Sprawdź nasz kanał na Telegramie - codziennie wysyłamy tu najważniejsze wiadomości: https://t.me/donaldplnews

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA