Logo
  • DONALD
  • OSKAR SZAFAROWICZ ZNANY Z CHWALENIA PIS NA TIKTOKU DOSTAŁ POSADĘ W KRAJOWYM ZASOBIE NIERUCHOMOŚCI XD

Oskar Szafarowicz znany z chwalenia PiS na TikToku dostał posadę w Krajowym Zasobie Nieruchomości xD

07.02.2023, 17:45
Oskar Szafarowicz
, znany z chwalenia PiS na TikToku, otrzymał właśnie pracę w
Krajowym Zasobie Nieruchomości.
Według informacji Wirtualnej Polski, w państwowej instytucji ma zajmować się promocją.
22-letni Szafarowicz jest studentem prawa na Uniwersytecie Warszawskim i członkiem młodzieżówki PiS. W zeszłym roku razem z dwójką innych młodych działaczy założył na TikToku i Twitterze kanał
Okiem Młodych
, na którym chwalił rząd i krytykował opozycję. Zasłynął również dzięki występie w teleturnieju Telewizji Polskiej.
Jakiś czas temu konto Okiem Młodych na TikToku zniknęło, według Szafarowicza wskutek ataku hakerskiego. 22-latek założył już jednak kolejne konto, które obserwuje kilkaset osób. Sam 22-latek ma ponad 10 tysięcy obserwujących na Twitterze. 
Jak informuje Wirtualna Polska, w zeszłym tygodniu Szafarowicz został zatrudniony w Krajowym Zasobie Nieruchomości - instytucji, która ma zajmować się gospodarowaniem nieruchomościami i odpowiada m.in. za realizację proramu Mieszkanie Plus. Szefem KZN jest
Arkadiusz Urban
, wiceprezes Partii Republikańskiej będącej częścią Zjednoczonej Prawicy. 
Szafarowicz został zatrudniony 1 lutego na stanowisku
młodszego specjalisty ds. promocji
na podstawie konkursu. Ma zajmować się prowadzeniem mediów społecznościowych. Wśród wymogów na nowe stanowisko były m.in. znajomość zasad poprawnej polszczyzny, umiejętność jasnego formułowania zdań w przekazie medialnym, sprawność i samodzielność w podejmowaniu wyzwań medialnych oraz znajomość mediów społecznościowych. 
Dziennikarze WP zauważają, że póki co Szafarowicz udziela się przede wszystkim na swoim profilu w mediach społecznościowych, a nie na profilacj KZN. Zapytali więc instytucję, "czy wrzucanie w godzinach pracy treści będących polityczną propagandą jednego z ugrupowań politycznych mieści się w
 obowiązkach służbowych
Oskara Szafarowicza".
W odpowiedzi KZN podkreśliło, że Szafarowicz 
"nie jest zatrudniony w pełnym wymiarze godzin, a godziny jego pracy są ruchome"
.
"Nieprawdziwa jest zatem Pana teza, jakoby Pan Oskar Szafarowicz w godzinach pracy zajmował się publikowaniem treści będących polityczną propagandą jednego z ugrupowań politycznych, gdyż godziny pracy Pana Oskara nie są Panu znane. Jeśli chodzi o prywatne poglądy naszych pracowników oraz to, czym zajmują się w czasie wolnym od pracy, ingerowanie w tę sferę z całą pewnością nie jest i nie powinno być rolą żadnego pracodawcy" - czytamy.
Publikacja Wirtualnej Polski doczekała się również komentarza samego Szafarowicza.
"Który paragraf KK
zabrania
studentowi prawa, trudniącemu się (na niepełny etat) promocją, dodatkowo angażować się w życie publiczne i w prywatnych social mediach promować wartości i poglądy, których się nie wstydzi? PS Ile płacę za tę w gruncie rzeczy reklamę?" - napisał.
W innym komentarzu dodał, że
"nie ma się z czego tłumaczyć"
Wszedł również w dyskusję z
posłem Pawłem Szramką
.
"P. Pośle, młoda osoba powinna być z góry wykluczona z konkursu na stanowisko wymagające biegłości w nowoczesnych mediach i umiejętności marketingowych, tylko dlatego, że prywatnie popiera określoną partię i nie wstydzi się swych, mniejszościowych niestety pokoleniowo, poglądów?" - napisał Szafarowicz.
"Nie. Natomiast chyba obaj nie mamy wątpliwości, co było kluczowe w tym przypadku.
Czy Pańscy rówieśnicy, którzy nie popierają PiS, mieliby jakiekolwiek szanse na takie stanowisko?
" - odpiowiedział Szramka.
 
 

Dokarm kaczkę przez internet

Dzięki, że jesteś na Donald.pl. Zobacz nasz manifest na Patronite, dowiedz się co próbujemy zrobić i czy chcesz być tego częścią:

https://patronite.pl/donaldpl

* Sprawdź nasz kanał na Telegramie - codziennie wysyłamy tu najważniejsze wiadomości: https://t.me/donaldplnews

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA