Logo
  • DONALD
  • MINISTER ŚRODOWISKA ZNALAZŁ JEDEN PROSTY TRIK NA ODSTRZAŁ ZWIERZĄT POMIMO ZAKAZU 

Minister środowiska znalazł jeden prosty trik na odstrzał zwierząt pomimo zakazu :boar:

06.07.2018, 08:14
"Żyjemy w czasach nadmiernej wrażliwości" - ogłosił minister
Kowalczyk
. A było to na spotkaniu z mieszkańcami Mławy, 1 lipca, na którym stawili się także leśnicy i myśliwi. Jeden z nich podziękował za zdjęcie okresu ochronnego na dziki, ale spytał też o inne uciążliwe dla człowieka zwierzęta: wilki, łosie, bobry. Żubry, żurawie. W ogóle, zwierzęta które jedzą.
Minister Kowalczyk zmartwił się tym faktem i rzekł, że jest to poważny problem. Jeszcze za ministra Szyszko zaraz po zezwoleniu na odstrzał łosi trzeba było zezwolenie cofnąć, bo ludziom się nie spodobało. Są też problemy z Unią Europejską, która wydaje się prezentować równie "nadmiernie wrażliwą" postawę.
Na szczęście znalazł sposób na zwierzęta:
co prawda nie można dać masowych zezwoleń, ale stosowne jednostki będą wyrażać zgody na wszystkie pojedyncze wnioski o odstrzał.
Można? Można.
My wprowadziliśmy taką zasadę. RDOS-ie (Regionalne Dyrekcje Ochrony Środowiska – red.) mają wręcz sugestię , żeby bardzo chętnie wyrażać zgody na odstrzały zwierząt chronionych gatunkowo: żubry, łosie, bobry... Żubry też tam sporo szkód robią. Co do wilków, to potrzeby nie są mocno zgłaszane, ale myślę, że zajdzie taka potrzeba
- mówi minister środowiska.


Komentarz ministra Kowalczyka: Henryk Kowalczyk tłumaczył, że chodziło o to, "że zwierzęta chronione są niekiedy bardziej niż człowiek, a jego odpowiedź nie miała wzbudzić sensacji tylko rozpocząć dyskusję". (Gazeta Lubuska)

Cześć, jesteś na Donald.pl

Jesteśmy serwisem tworzonym przez osoby, które nie chcą pracować w korporacyjnych mediach, bo uważają, że nie ma w nich już prawie miejsca na humor i etyczne dziennikarstwo.

Jeżeli chcesz pomóc zbudować nam coś świeżego i wartościowego, zajrzyj na nasz Patronite.

Oto dlaczego warto nas wspierać, piątka Donalda:

1. Bo pójdziemy w twoim imieniu tam, gdzie ty nie możesz i napyskujemy tak, jak tobie nie wypada.
2. Bo zaczął się kryzys i nie powstanie teraz nic lepszego. Media będą się dalej degenerować i mówić to, za co ktoś zapłacił.
3. Bo wspierasz dziennikarstwo wolnościółkowe, a w korpomediach jest dziennikarstwo klatkowe. Nasze jest zdrowsze.
4. Bo umówmy się, zdarzyło ci się gorzej wydać te 10 zł.
5. Bo malujemy uśmiech na twojej buzi, a nie ma nic cenniejszego, słodziaku. 

A poza tym czy chcesz, czy nie, dokładasz się do TVP, jak my wszyscy. To już całkiem niezły powód, żeby dla równowagi dać nam dyszkę.

Dowiedz się więcej: https://patronite.pl/donaldpl

 

Po więcej memów i Stories chodźcie na Instagramhttps://www.instagram.com/donald.pl

A to nasza grupa na Telegramie - kliknij, żeby dostawać codziennie podsumowania dnia na telefon: https://t.me/donaldplnews

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA