Logo
  • DONALD
  • PAPIEŻ FRANCISZEK: NADSZEDŁ CZAS, ABY ROZWAŻYĆ POWSZECHNY DOCHÓD PODSTAWOWY

Papież Franciszek: nadszedł czas, aby rozważyć powszechny dochód podstawowy

13.04.2020, 09:20
fot. East News
Hiszpański rząd
pracuje nad jak najszybszym wprowadzeniem
powszechnego, bezwarunkowego dochodu podstawowego,
jako części pakietu działań mających na celu przeciwdziałanie skutkom pandemii koronawirusa. Bezwarunkowy dochód podstawowy to środki przyznawane przez państwo każdemu obywatelowi, rodzaj jego udziału w gospodarce kraju.
Pisaliśmy o tym tutaj:
Papież Franciszek
w liście Wielkanocnym skierowanym do przywódców organizacji społecznych stwierdził, że inne kraje również powinny rozważyć wprowadzenie bezwarunkowego dochodu podstawowego dla swoich obywateli, by pomóc im w walce z kryzysem związanym z pandemią.
"Być może nadszedł czas na rozważenie powszechnego dochodu podstawowego, który pomógłby docenić wszystkie godne i szlachetnie zadania wykonywane przez ludzi" - napisał papież w swoim liście.
"
Pozwoliłoby to osiągać ideał zarówno ludzki, jak i chrześcijański i nie pozostawiałoby żadnego pracownika bez praw
" - napisał papież.
Papież Franciszek zauważył, że miliony pracowników o najniższych zarobkach "zostało wykluczonych z dobrodziejstw globalizacji" i nie mają możliwości godnego przejścia przez trudny czas, jakim jest pandemia koronawirusa.
Zobacz też:

Hej, jesteś na Donald.pl

Jesteśmy niezależnym portalem, który sprawdza informacje i podaje ich źródła. Piszemy o ciekawych i ważnych wydarzeniach, o ludziach i o popkulturze. Promujemy też Wasze materiały: donald.pl/sortownia.

Podsumowanie najważniejszych informacji dnia wysyłamy codziennie na Telegramie. Wystarczy zainstalować aplikację Telegram i kliknąć tu: https://t.me/donaldplnews

Instagram: https://www.instagram.com/donald.pl

Sprawdź naszą stronę główną:

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA