• ZADYMA NA MECZU LECH-LEGIA. PETRU: "REAKCJA POLICJI STANOWCZO ZBYT PÓŹNA!"

Zadyma na meczu Lech-Legia. Petru: "Reakcja policji stanowczo zbyt późna!"

21.05.2018, 10:49
Wczoraj w Poznaniu odbył się
mecz Lecha z Legią Warszawa
w ramach 37. kolejki Ekstraklasy, w praktyce decydujący o tym, kto zdobędzie mistrzostwo Polski. Drużynie ze stolicy wystarczyłby do tego remis. W 76. minucie, kiedy Legia wygrywała już 2:0, na trybunach zawrzało - skończyło się na tym, że kibice z Wielkopolski
obrzucili murawę racami
,
wyłamali barierki i wdarli się na boisko
. Interweniowała policja, a
spotkanie przerwano
.
Kilkadziesiąt minut później obradująca w trybie pilnym Komisja Ligi podjęła decyzję o zmianie wyniku meczu - tym samym
Legia wygrała z Lechem walkowerem 3:0
.
Decyzja taka została podjęta z powodu przerwania meczu na skutek zachowania kibiców drużyny gospodarzy. W związku z deklaracją Lecha Poznań, że nie będzie składać odwołania od tej decyzji, rozstrzygnięcie meczu i decyzja o przyznaniu 3 punktów Legii Warszawa staje się wykonalna