Logo
  • DONALD
  • RAPORT UKRAIŃSKIEGO SZTABU GENERALNEGO: ROSJANIE MASOWO UCIEKAJĄ Z FRONTU

Raport Ukraińskiego Sztabu Generalnego: Rosjanie masowo uciekają z frontu

19.09.2022, 08:00
fot. East News
Sztab Generalny armii ukraińskiej przekazał, że
Rosjanie ponieśli znaczne straty
podczas odwrotu z obwodu charkowskiego pod naporem ukraińskiego kontrnatarcia. Jak donoszą, 64. Samodzielna Brygada Zmechanizowana Wschodniego Okręgu Wojskowego miała
stracić aż 90 proc. żołnierzy
Wśród nich znaleźli się zabici, ranni oraz dezerterzy. 
"Sprzęt brygady jest przekazywany oddziałom służb granicznych Federalnej Służby Bezpieczeństwa, a jednostka wojskowa jest przygotowana do rozformowania" - podał sztab.
W komunikacie na Facebooku napisano także o oddziałach 11. korpusu armijnego, będącego częścią Floty Czarnomorskiej, które
straciły ponad 50 proc. żołnierzy
oraz ponad 200 jednostek sprzętu. 
Ukraiński sztab informuje również o dużych stratach Rosjan na kierunku awdijiwskim w obwodzie donieckim, gdzie codziennie “likwidowanych” jest ponad 30 żołnierzy z 1. korpusu armijnego. Z kolei na terytorium obwodu charkowskiego okupanci mieli m.in. masowo przesiedlać cywili z miejscowości Pryozorne i Tryfoniwka, a w Czonhar w obwodzie chersońskim mieszkańcy są zmuszani do budowania umocnień dla wojska - w przeciwnym razie grożono im śmiercią.
"Przeciwnik w dalszym ciągu dąży do pełnej okupacji obwodu donieckiego, organizacji obrony i utrzymania zajętych terenów, a także do udaremnienia aktywnych działań sił ukraińskich" - dodano. 
Według szacunków Sztabu Generalnego, łączne straty Rosji od 24 lutego do 19 września wyniosły 54650 osób, 2212 czołgów oraz 251 samolotów i 217 helikopterów.
Zobacz też:

Dokarm kaczkę przez internet

Cieszymy się, że tu jesteś. Zobacz nasz manifest na Patronite, dowiedz się co próbujemy zrobić i czy chcesz być tego częścią:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA