Logo
  • DONALD
  • NIEOFICJALNIE: FIFA UGIĘŁA SIĘ I WYRZUCI WSZYSTKIE ROSYJSKIE DRUŻYNY Z ROZGRYWEK

Nieoficjalnie: FIFA ugięła się i wyrzuci wszystkie rosyjskie drużyny z rozgrywek

28.02.2022, 17:04
fot. East News
Kilka dni temu Prezes
Polskiego Związku Piłki Nożnej
Cezary Kulesza poinformował na Twitterze, że w związku z obecną sytuacją i inwazją Rosji na Ukrainę Polska nie zamierza rozegrać
meczu barażowego z Rosją
.
FIFA
miała zadecydować, czy wykluczy Rosję z rozgrywek. Wczoraj organizacja poinformowała, że mecze Rosji odbędą się na neutralnym terenie i bez udziału kibiców. Oprócz tego miało
zabraknąć hymnu i flagi
, a także drużyna miała nosić nazwę
Piłkarskiej Federacji Rosji.
To oburzyło władze PZPN, które podtrzymały swoje stanowisko i wezwały organizację do podjęcia działań zgodnych z ich przepisami. Wiele osób skrytykowało federację za jej bierność wobec Rosji:
Okazuje się, że krytyka miała sens. Agencja Reutera nieoficjalnie poinformowała, że
FIFA zdecydowała o wykluczeniu wszystkich drużyn rosyjskich z rozgrywek międzynarodowych
. Według informacji agencji FIFA ma jeszcze dziś poinformować o decyzji. Ma być ona utrzymana w mocy do momentu radykalnej zmiany sytuacji na Ukrainie:
Według doniesień agencji taką samą decyzję ma podjąć także UEFA. Warto dodać, że dziś
Międzynarodowy Komitet Olimpijski
wykluczył Rosję oraz Białoruś ze swoich szeregów:
"Ruch olimpijski jest zjednoczony w misji przyczyniania się do pokoju poprzez sport i jednoczenia świata w pokojowej rywalizacji poza wszelkimi sporami politycznymi. Igrzyska olimpijskie, igrzyska paraolimpijskie, mistrzostwa świata i puchary świata oraz wiele innych imprez sportowych jednoczą sportowców z krajów będących w stanie konfrontacji, a czasem nawet wojny" - czytamy w oficjalnym komunikacie MKOl.
"Jednocześnie ruch olimpijski jest zjednoczony w poczuciu sprawiedliwości, by nie karać sportowców za decyzje rządu, jeśli w nich nie uczestniczą. Zależy nam na uczciwych zawodach bez jakiejkolwiek dyskryminacji. Obecna wojna na Ukrainie stawia jednak ruch olimpijski przed dylematem. Podczas gdy sportowcy z Rosji i Białorusi mogliby nadal uczestniczyć w wydarzeniach sportowych, wielu sportowców z Ukrainy nie może tego zrobić z powodu ataku na ich kraj" - dodano.
Zobacz też:

Dokarm kaczkę przez internet

Zapraszamy do zapoznania się z naszym Patronite, także jeżeli nie zamierzasz nic wpłacać. To jest nasz manifest:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA