Logo
  • DONALD
  • CIĘŻARNE ROSJANKI MASOWO PODRÓŻUJĄ DO ARGENTYNY, ŻEBY URODZIĆ TAM DZIECKO, BO Z AUTOMATU DOSTANIE OBYWATELSTWO

Ciężarne Rosjanki masowo podróżują do Argentyny, żeby urodzić tam dziecko, bo z automatu dostanie obywatelstwo

12.02.2023, 11:17
Od sierpnia
Argentyna
mierzy się z zauważalnym
wzrostem rosyjskich turystów z Rosji.
Tylko w czwartek na lotnisku miał wylądować samolot z
33 Rosjankami.
Wszystkie z nich były w
trzecim trymestrze ciąży.
Rosjanki przylatują do Argentyny, aby
urodzić tam dziecko
i tym samym zapewnić mu zagraniczne
obywatelstwo.
- Liczby są naprawdę uderzające. Spośród 10 500 obywateli Rosji, którzy przybyli w ubiegłym roku do Argentyny, ponad połowa z nich to kobiety w ciąży, które przyjechały do kraju na przestrzeni ostatnich trzech miesięcy - twierdzi argentyńska dyrektor ds. migracji Florencia Carignano.


W czwartek argentyńskie służby miały zatrzymać sześć kobiet, które przyleciało do Buenos Aires. Zarzucono im "fałszywą turystykę", ponieważ nie miały odpowiednich dokumentów ani lotów powrotnych.
- Cieszymy się, że ludzie chcą przyjechać do Argentyny, żeby się tu osiedlić. Problem polega na tym, że część osób po urodzeniu dziecka, natychmiast stąd wyjeżdża i nigdy nie wraca - zwróciła uwagę Carignano.
W sieci pojawiły się
nagrania z lotniska w Buenos Aires:


Argentyna stała się popularnym kierunkiem dla turystów z Rosji, ponieważ nie potrzebują oni wizy, aby wjechać do kraju. Dzieci urodzone na terenie kraju otrzymują automatycznie argentyńskie obywatelstwo,
a cudzoziemcy mogą ubiegać się o paszport już po zaledwie dwóch latach pobytu.
Henley Passport Index zauważa, że paszport jest cenny, ponieważ umożliwia bezwizowy wjazd do 170 krajów na świecie. W innych państwach, do których Rosjanie nie potrzebują wizy, paszport nie daje tylu możliwości, a uzyskanie obywatelstwa jest znacznie bardziej skomplikowane.
- Nie możemy pozwolić, by kłamali nam w żywe oczy, mówiąc że są turystami, kiedy tak naprawdę nimi nie są - zapowiedziała argentyńska dyrektor ds. migracji.
Zobacz też:

Dokarm kaczkę przez internet

Zobacz, co zrobimy z twoimi pieniędzmi:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA