Logo
  • DONALD
  • PAPIEŻ ZNÓW MÓWI O WOJNIE, ŻE JEST ZAGROŻENIEM I PROSI O GŁOSZENIE "EWANGELII POKOJU"

Papież znów mówi o wojnie, że jest zagrożeniem i prosi o głoszenie "Ewangelii pokoju"

06.05.2022, 16:45
fot. East News
Papież Franciszek
w piątek znów zabrał głos na temat wojny w Ukrainie. Podczas audiencji dla Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan podkreślał, że wojna "zagraża całemu światu" oraz apelował o głoszenie "Ewangelii pokoju".
- Zanim jeszcze zakończył się kryzys sanitarny, cały świat stanął wobec konieczności zmierzenia się z nowym tragicznym wyzwaniem - trwającą wojną w Ukrainie - mówił papież. 
- Po zakończeniu II wojny światowej nigdy nie brakowało wojen regionalnych. Było ich bardzo dużo, pomyślmy o Rwandzie na przykład przed 25 laty, ale pomyślmy też o Birmie. Ale ponieważ są daleko, nie widzimy ich. Ta jest blisko i dlatego reagujemy. Wojen regionalnych nie brakowało i dlatego ja sam często mówiłem o III wojnie światowej w kawałkach, rozsianej po całym świecie. 
- Ta wojna, brutalna i bezsensowna jak każda wojna, ma szerszy zasięg i
zagraża całemu światu
, i dlatego nie może nie poruszyć sumienia każdego chrześcijanina i każdego Kościoła.
Papież podkreślał również, że "w obliczu barbarzyństw wojny trzeba na nowo ożywiać pragnienie jedności", a "lekceważenie podziałów między chrześcijanami, z przyzwyczajenia czy rezygnacji, oznacza zatruwanie serc, które użyźnia teren pod konflikty". Apelował również o głoszenie
"Ewangelii pokoju, która rozbraja serca"
Przypomnijmy, że jedna z ostatnich wypowiedzi papieża o "szczekaniu NATO" i spotkaniu z Putinem wywołała wiele komentarzy na całym świecie. Franciszka krytykuje wielu polityków, chwalą jednak np. włoscy czy argentyńscy biskupi oraz ambasador Rosji przy Watykanie. 

Dokarm kaczkę na Patronite

Zobacz nasz manifest, dowiedz się co próbujemy zrobić i czy chcesz być tego częścią:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA