Logo
  • DONALD
  • PUTIN PO POŻARACH I UPAŁACH NA SYBERII, ALE TEŻ POWODZIACH W KRAJU POWOLI PRZYZNAJE, ŻE COŚ JEST NA RZECZY ZE ZMIANAMI KLIMATU

Putin po pożarach i upałach na Syberii, ale też powodziach w kraju powoli przyznaje, że coś jest na rzeczy ze zmianami klimatu

18.08.2021, 06:35
The Moscow Time przekazał, że
prezydent Władimir Putin
wyraził w sobotę, że skala
klęsk żywiołowych
, które nawiedziły Rosję w tym roku, jest "absolutnie
bezprecedensowa
".
Rosyjski przywódca, należał do
sceptyków w kwestii teorii zmian klimatu
. Po tym, jak klęski żywiołowe nawiedziły jednak Rosję, wezwał władze regionów należących do Rosji, by zrobiły wszystko, co w ich mocy, by pomóc Sybirakom dotkniętym gigantycznymi pożarami w tym regionie, a także Rosjanom mieszkającym na dotkniętym powodziami południu kraju.
Władimir Putin podczas wideokonferencji z przywódcami dotkniętych klęską żywiołową regionów wschodnich i południowych powiedział, że
codziennie otrzymuje raporty o sytuacji klimatycznej w kraju
.
Jak informuje serwis w największym i najzimniejszym regionie Rosji,
Jakucji, tego lata pożary lasów spaliły już obszar większy niż Portugalia
. Rosyjscy meteorolodzy i ekolodzy wiążą rosnącą intensywność corocznych pożarów na Syberii ze zmianami klimatycznymi.
"Wszystko to po raz kolejny pokazuje, jak ważna jest dla nas dogłębna i systematyczna praca nad agendą klimatyczną i środowiskową" - powiedział Władimir Putin podczas wideokonferencji.
Putin zaapelował do władz o gotowość do ewakuacji większej liczby osób mieszkających na terenach dotkniętych pożarami oraz  o zapewnienie im wsparcia ekonomicznego.
Poprosił także, by władze regionów oszacowały skutki pożarów i przygotowały plany odbudowy domów. Dodał także, że należy zrobić wszystko, aby "ocalić bogactwo lasów" i "zminimalizować szkody dla zwierząt tajgi".
W tym tygodniu władze Rosji uruchomiły narodowe centrum reagowania. Wysłano także dodatkowe oddziały strażaków do walki z pożarami Syberii.
W regionie Krasnodar ewakuowano 132 osoby - głównie wczasowiczów z czarnomorskiego kurortu Anapa  z powodu rozprzestrzeniającej się powodzi. Z kolei z powodu ogromnego smogu nad Jakuckiem w piątek, ogłoszono dzień wolny od pracy.  
Jak podaje The Moscow Times przez lata Władimir Putin dał się poznać jako sceptyk w kontekście zmian klimatu i globalnego ocieplenia. W ostatnich miesiącach zmienił jednak zdanie. Podczas
szczytu klimatycznego
stwierdził, że Moskwa jest zainteresowana "
zacieśnieniem współpracy międzynarodowej
" w zakresie zmian klimatycznych.

Cześć, jesteś na Donald.pl

Jesteśmy serwisem tworzonym przez osoby, które nie chcą pracować w korporacyjnych mediach, bo uważają, że nie ma w nich już prawie miejsca na humor i etyczne dziennikarstwo.

Jeżeli chcesz pomóc zbudować nam coś świeżego i wartościowego, zajrzyj na nasz Patronite.

Oto dlaczego warto nas wspierać, piątka Donalda:

1. Bo pójdziemy w twoim imieniu tam, gdzie ty nie możesz i napyskujemy tak, jak tobie nie wypada.
2. Bo zaczął się kryzys i nie powstanie teraz nic lepszego. Media będą się dalej degenerować i mówić to, za co ktoś zapłacił.
3. Bo wspierasz dziennikarstwo wolnościółkowe, a w korpomediach jest dziennikarstwo klatkowe. Nasze jest zdrowsze.
4. Bo umówmy się, zdarzyło ci się gorzej wydać te 10 zł.
5. Bo malujemy uśmiech na twojej buzi, a nie ma nic cenniejszego, słodziaku. 

A poza tym czy chcesz, czy nie, dokładasz się do TVP, jak my wszyscy. To już całkiem niezły powód, żeby dla równowagi dać nam dyszkę.

Dowiedz się więcej: https://patronite.pl/donaldpl

 

Po więcej memów i Stories chodźcie na Instagramhttps://www.instagram.com/donald.pl

A to nasza grupa na Telegramie - kliknij, żeby dostawać codziennie podsumowania dnia na telefon: https://t.me/donaldplnews

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA