Logo
  • DONALD
  • POSEŁ BRAUN OSTRZEGA: BUDOWANIE SCHRONÓW TO PODŻEGANIE DO WOJNY I ZASŁANIANIE SIĘ CYWILAMI

Poseł Braun ostrzega: budowanie schronów to podżeganie do wojny i zasłanianie się cywilami

12.04.2024, 08:00
Podczas wczorajszego posiedzenia Sejmu podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Wiesław Leśniakiewicz przedstawił informację ministra spraw wewnętrznych dotyczącą
bieżącego stanu przygotowania obrony cywilnej
. Stwierdził on wprost, że obecnie
nie mamy takiego przygotowania
:
- Możemy powiedzieć sobie jednoznacznie, że dzisiaj takiego systemu nie mamy z uwagi na to, że w związku z wejściem w życie ustawy o obronie Ojczyzny z 11 marca 2022 r. usunięto z porządku prawnego przepisy ustawy, co prawda z 1967 r., o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej, gdzie były elementy obrony cywilnej. Właściwie mamy stracony rok, jeśli chodzi o to, by parlament przyjął właściwe rozwiązania dotyczące systemowego podejścia do zadań związanych z ochroną ludności - mówił.
- Mamy w tych zadaniach m.in. cały proces dotyczący systemów ostrzegania, ewakuacji, przygotowania i organizacji schronów, ratownictwa, służb medycznych, walki z pożarami i wiele innych - dodał.
Podsekretarz stanu dodał, że obecnie jest już
przygotowany projekt ustawy o obronie cywilnej
:
- Aktualnie mamy już przygotowany projekt ustawy o ochronie ludności i obronie cywilnej zawierający wszystkie kluczowe elementy związane z bezpieczeństwem obywateli, niemniej jednak przygotowujemy teraz rozporządzenie wykonawcze, aby wyjść z tymi propozycjami do uzgodnień międzyresortowych - mówił.
- Chcielibyśmy, by ta ustawa była bardzo dobrze przygotowana, żeby nie miała luk, żeby uwzględniała wszystkie elementy właściwego systemu budowania ochrony ludności w naszym kraju i zabezpieczyła wszystkie obszary, które wynikają choćby z cytowanej przeze mnie konwencji genewskiej, ale przede wszystkim, by była nakierowana na bezpieczeństwo obywateli. To jest prawa kluczowa.
Bezpieczeństwo obywateli to jest element najważniejszy
w tej ustawie i konieczne jest budowanie tego bezpieczeństwa w taki sposób, by komplementarnie zrealizować wszystkie powinności na rzecz właściwej ochrony obywatela i zapewnić stabilność w sytuacjach wystąpienia zagrożenia - dodał.
Do informacji przedstawionych przez podsekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji odniósł się poseł Konfederacji
Grzegorz Braun
. Zasugerował on, że
budowanie schronów, to podżeganie do wojny
:
- Szczęść Boże, rodacy! I ratuj się kto może, kiedy podżegacze wojenni z prawej i lewej strony Wysokiej Izby nie wahają się brać was na zakładników cudzej racji stanu, obcego interesu, mówiąc, także i dziś, także przed chwilą z tej mównicy, o perspektywie uczynienia Polski stroną wojującą już de iure, a nie tylko de facto, jak to czynicie w ostatnich latach.
Czy to jest oficjalna doktryna wojenna - zasłanianie się cywilami, dziećmi, kobietami niepełnosprawnymi
, o których wspominała pani poseł z Lewicy, z lewej? Czy to są plany Rzeczypospolitej Polskiej? Jak to ujął amerykański doradca obserwujący manewry Anakonda w roku 2016, cytuję z pamięci: No pięknie, pięknie, w ruinach Torunia będziecie się mogli bronić jeszcze ładnych parę tygodni. A więc mam pytanie o plany rozśrodkowania ludności, ze szczególnym uwzględnieniem miasta Torunia, miasta Rzeszowa - to mój okręg. Czy my w ogóle mamy plany rozśrodkowania ludności? Na przykładzie Torunia, Rzeszowa i miasta stołecznego Warszawy proszę mi powiedzieć, jakimi środkami i w jakim czasie jesteśmy w stanie zapobiec powtórce powstania warszawskiego - dopytywał.

Dokarm kaczkę przez internet

Zapraszamy do zapoznania się z naszym Patronite, także jeżeli nie zamierzasz nic wpłacać. To jest nasz manifest:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »

Źródła:

1. https://www.youtube.com/watch?v=E70YTWLm0ZIhttps://www.youtube.com/watch?v=E70YTWLm0ZI
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA