Logo
  • DONALD
  • ŻURNALISTA DOŁĄCZYŁ DO "TAŃCA Z GWIAZDAMI", DOSTANIE 25 000 ZŁ ZA ODCINEK

Żurnalista dołączył do "Tańca z Gwiazdami", dostanie 25 000 zł za odcinek

24.06.2026, 16:45
Fot. YouTube: @zurnalistapl/ X: @naczasienews
Serwis Pudelek donosi, że
Dawid Swakowski, znany szerzej jako Żurnalista
, wystąpi w nadchodzącym sezonie
Tańca z Gwiazdami.
Według portalu podcaster miał wynegocjować jedną z najwyższych stawek w programie - około
25 tysięcy złotych za odcinek
.
Jak ujawniają w rozmowie z serwisem osoby związane z produkcją
Tańca z Gwiazdami,
Żurnalista
miał bardzo konkretne oczekiwania
dotyczące swojego udziału w programie.
- Żurnalista to
twardy zawodnik
. Ponieważ jego podcasty są w top 3 najpopularniejszych w Polsce i 
wyprzedzają nawet Kubę Wojewódzkiego
, to się ceni. Przez długi czas stał na stanowisku, że chce zarabiać 30 tys. zł za odcinek i uważał, że to i tak nie jest wygórowana cena (…) spotkał się z Polsatem w negocjacjach mniej więcej w połowie drogi. Finalnie udało się ustalić, że
będzie zarabiał między 20 a 25 tys. zł za odcinek
, co i tak jest bardzo dużo, bo
większość uczestników zarobi mniej
 - mówi informator portalu.
Ponadto Żurnalista miał
z
ażądać od Polsatu sparowania go z konkretną tancerką - Izabelą Skierską
, mimo że stacja miała inne plany w tym względzie. Oprócz tego podcaster miał też zastrzec, że w czasie programu
nie będzie nosił koszul z cekinami
i nie będzie rozmawiał ze wszystkimi dziennikarzami w czasie promocji Tańca z Gwiazdami.
- Dla
Edwarda Miszczaka
liczą się zasięgi
, a co by nie mówić o Żurnaliście, to je niewątpliwie ma. Stąd dano mu więcej pieniędzy, licząc, że materiały z nim poszybują w górę w internecie i wykręcą rekordowe wyniki. On to traktuje jako
inwestycję w promocję programu w sieci
. Mamy takie czasy, że taki Żurnalista może liczyć na lepsze wynagrodzenie niż znany aktor czy aktorka, którzy są dobrzy dla prestiżu programu, ale w internecie
przepadają w starciu z influencerami
 - dodał informator Pudelka.
Oprócz Żurnalisty, w nowym sezonie
Tańca z Gwiazdami
mają wystąpić m.in.
Mandaryna, Joanna Jędrzejczyk i Helena Englert
.

Zaakceptuj pliki cookies Twitter/X, aby zobaczyć ten tweet.

Hej, przypominamy tylko:

1. Szanujemy nawet ostrą dyskusję i wolność słowa, ale nie agresję. Przemocowe treści będą usuwane.

2. W komentarzach można swobodnie używać embedów z mediów społecznościowych.

3. Polecamy założenie konta, dzięki temu możesz zobaczyć wszystkie swoje dyskusje w jednym miejscu i dodać coś (👉 Sortownia), co trafi na stronę główną.

4. Jeżeli chcesz Donalda bez reklam, dołącz do naszych patronów: https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA