Logo
  • DONALD
  • BARTOSZYCE: NASTOLATEK DOJECHAŁ ZŁODZIEJA, KTÓRY UKRADŁ MU ROWER I DOPROWADZIŁ DO UJĘCIA PRZY NASTĘPNEJ PRÓBIE KRADZIEŻY

Bartoszyce: nastolatek dojechał złodzieja, który ukradł mu rower i doprowadził do ujęcia przy następnej próbie kradzieży

17.11.2022, 15:15
fot. Komenda Powiatowa Policji w Bartoszycach
Komendant Powiatowy Policji w Bartoszycach
podziękował 14-latkowi, który ujął złodzieja rowerów
. Nastolatek przyłapał mężczyznę na gorącym uczynku i od razu zareagował. Kilka dni wcześniej sam stał się ofiarą tego samego człowieka. 
Podczas tegorocznych wakacji 14-latkowi skradziono rower, jednak nikt nie zgłosił sprawy na policję. We wrześniu chłopak zauważył mężczyznę, który
przyjechał pod galerię handlową jego skradzionym rowerem
. Nastolatek zażądał zwrotu pojazdu. Niespodziewanie złodziej oddał mu jego własność. Po tym zdarzeniu matka chłopaka zdecydowała się powiadomić funkcjonariuszy o zajściu.
Kryminalny wówczas poprosił 14-latka o kontakt telefoniczny w razie ponownego spotkania ze złodziejem. Już następnego dnia chłopak zauważył, jak wspomniany mężczyzna kradł spod sklepu kolejny rower. Nastolatek pobiegł za nim i zadzwonił do policjanta. Chwilę później przekazał ujętego mężczyznę interweniującym funkcjonariuszom. 
Okazuje się, że złodziej to osoba wielokrotnie karana w przeszłości. Usłyszał zarzuty kradzieży dwóch rowerów w warunkach tzw. recydywy. 61-latek obecnie odbywa zasądzone już wcześniej kary pozbawienia wolności, a już wkrótce czeka go kolejny proces.
Mężczyźnie grozi do 7,5 roku pozbawienia wolności.
Komendant Powiatowy Policji w Bartoszycach insp. Przemysław Fiertek stwierdził, że postawa 14-latka jest godna pochwały, dlatego podziękował mu osobiście oraz pogratulował matce nastolatka odważnego syna.
Zobacz też:

Dokarm kaczkę przez internet

Dzięki, że jesteś na Donald.pl. Zobacz nasz manifest na Patronite, dowiedz się co próbujemy zrobić i czy chcesz być tego częścią:

https://patronite.pl/donaldpl

* Sprawdź nasz kanał na Telegramie - codziennie wysyłamy tu najważniejsze wiadomości: https://t.me/donaldplnews

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA