Logo
  • DONALD
  • JOE BIDEN ODWIEDZI POLSKĘ JESZCZE W LUTYM, CIĄG DALSZY ROZMÓW O UKRAINIE

Joe Biden odwiedzi Polskę jeszcze w lutym, ciąg dalszy rozmów o Ukrainie

11.02.2023, 10:30
Kilkanaście dni temu media obiegła informacja, że
prezydent Stanów Zjednoczonych
odwiedzi
Polskę
. Dotychczas jednak nie była znana data wizyty. Mówiło się, że ma to być koniec lutego. Wczoraj Biały Dom ogłosił, że prezydent Joe Biden przyleci do Polski w dniach
20-22 lutego
, czyli na kilka dni przed rocznicą ataku Rosji na Ukrainę.
"Biały Dom ogłasza, że prezydent Biden przyjedzie do Polski w dniach 20-22 lutego przed roczną inwazją Rosji na Ukrainę" - poinformowała w piątek wieczorem MJ Lee korespondentka CNN w Białym Domu. Informację potwierdziła także rzeczniczka prasowa Białego Domu Karine Jean-Pierre.
Joe Biden ma spotkać się z prezydentem Andrzejem Dudą oraz przywódcami krajów B9. Ma on wygłosić okolicznościowe przemówienie, którego głównym tematem ma być
międzynarodowe wsparcie dla Ukrainy.
Prezydent Andrzej Duda pochwalił się na Twitterze, że współpraca na linii Polska - Stany Zjednoczone i NATO jest silniejsza niż kiedykolwiek:
"Na moje zaproszenie z kolejną wizytą do Polski przyjedzie Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden. Polska będzie też współgospodarzem szczytu wschodniej flanki NATO i USA. Nasze relacje sojusznicze są silniejsze niż kiedykolwiek" - skomentował wizytę Andrzej Duda.

Hej, przypominamy tylko:

1. Szanujemy nawet ostrą dyskusję i wolność słowa, ale nie agresję. Przemocowe treści będą usuwane.

2. W komentarzach można swobodnie używać embedów z mediów społecznościowych.

3. Polecamy założenie konta, dzięki temu możesz zobaczyć wszystkie swoje dyskusje w jednym miejscu i dodać coś (👉 Sortownia), co trafi na stronę główną.

4. Jeżeli chcesz Donalda bez reklam, dołącz do naszych patronów: https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA