Logo
  • DONALD
  • PREMIER MÓWI, ŻE KOBIETY NIE ZROZUMIAŁY WYROKU I ZAREAGOWAŁY EMOCJONALNIE

Premier mówi, że kobiety nie zrozumiały wyroku i zareagowały emocjonalnie

27.10.2020, 12:43
Mateusz Morawiecki
podczas dzisiejszej konferencji prasowej
zabrał głos w sprawie orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego
oraz protestów, które odbywają się w całej Polsce. 
- O co toczy się spór? Warto zadać sobie takie podstawowe pytanie i każdy w sumieniu niech na to pytanie odpowie. Czy jest to spór o danie prawa do życia dzieciom z zespołem Downa,
czy jest to spór o niczym nieskrępowaną aborcję?
Bo od odpowiedzi na te pytania właśnie zależy stosunek do tego, jak reagujemy na te sytuacje, z którymi mamy do czynienia, na tę dyskusję, która tak rozgorzała, która jest taka gorąca - mówił. 
Zaznaczał, że "badania prenatalne w ostatnich latach zostały rozszerzone" i będzie zalecał
"wprowadzenie badań prenatalnych dla wszystkich kobiet"
- Stosowane są bardzo szerokie zalecenia, a najlepszym dowodem na to jest fakt, że jest nim poddawanych o 40% więcej kobiet niż w roku 2015. Będę zalecał wprowadzenie badań prenatalnych dla wszystkich kobiet, bo dziś są one dla tych powyżej 35 roku życia lub kobiet z różnymi powikłaniami ciąży. Dzisiaj można dokonywać (...) także w łonie matki operacji, różnego rodzaju odpowiedniej terapii, która wesprze matkę, wesprze dziecko - tłumaczył. 
- Będziemy pomagać kobietom, dzieciom po to, by mogły się normalnie rozwijać w łonie matki, a później, żeby mogły normalnie żyć.
Premier podkreślał też, że
w wyroku TK chodzi o wykluczenie przesłanki eugenicznej
-
Wiele kobiet czuje dzisiaj pewną dezorientację czy lęk
. Ale jeszcze raz chcę podkreślić, chodzi o wykluczenie przesłanki eugenicznej, a nie o wykluczenie decyzji, kiedy zagrożone jest życie lub zdrowie kobiety. Każdej kobiecie należy się szacunek, troska, podziw za jej odwagę, bo na niej spoczywa przede wszystkim ta podstawowa decyzja dotycząca jej życia, jej zdrowia w kontekście również dziecka - wyjaśniał. 
-
Wolność wyboru, prawo wyboru jest kwestią fundamentalną
, ale chyba wszyscy zgodzimy się z tym, że, żeby ją zrealizować, trzeba żyć. Ten kto nie żyje, nie może zrealizować prawa do wolności wyboru. Wolność zależy też od godności człowieka. To niezbywalna, konstytucyjna wartość leżąca u podstaw naszych wielu zachowań.
Trzeba żyć, by móc później wybierać


Premier stwierdził też, że
"dzisiejsze wzburzenie na ulicach jest absolutnie wykluczone"
.
- Będziemy temu ze stanowczością przeciwdziałać.
Burzy to ład społeczny i prowadzi do nierespektowania prawa.
Chronimy życie i apeluję do wszystkich, którzy dopuszczają się łamania prawa, by tego nie robili. (...) Te akty agresji, napadów, wandalizmów, barbarzyństwa są absolutnie niedopuszczalne. Nie ma żadnego pozwolenia na ataki na nasze świętości, na ludzi, na kościoły, na prawo do realizowania wartości przez innych. Wykluczamy wszelką agresję w życiu publicznym i apeluję bardzo mocno, by powstrzymać się od aktów agresji, bo one mogą doprowadzić do eskalacji. 

Cześć, jesteś na Donald.pl

Jesteśmy serwisem tworzonym przez osoby, które nie chcą pracować w korporacyjnych mediach, bo uważają, że nie ma w nich już prawie miejsca na humor i etyczne dziennikarstwo.

Jeżeli chcesz pomóc zbudować nam coś świeżego i wartościowego, zajrzyj na nasz Patronite.

Oto dlaczego warto nas wspierać, piątka Donalda:

1. Bo pójdziemy w twoim imieniu tam, gdzie ty nie możesz i napyskujemy tak, jak tobie nie wypada.
2. Bo zaczął się kryzys i nie powstanie teraz nic lepszego. Media będą się dalej degenerować i mówić to, za co ktoś zapłacił.
3. Bo wspierasz dziennikarstwo wolnościółkowe, a w korpomediach jest dziennikarstwo klatkowe. Nasze jest zdrowsze.
4. Bo umówmy się, zdarzyło ci się gorzej wydać te 10 zł.
5. Bo malujemy uśmiech na twojej buzi, a nie ma nic cenniejszego, słodziaku. 

A poza tym czy chcesz, czy nie, dokładasz się do TVP, jak my wszyscy. To już całkiem niezły powód, żeby dla równowagi dać nam dyszkę.

Dowiedz się więcej: https://patronite.pl/donaldpl

 

Po więcej memów i Stories chodźcie na Instagramhttps://www.instagram.com/donald.pl

A to nasza grupa na Telegramie - kliknij, żeby dostawać codziennie podsumowania dnia na telefon: https://t.me/donaldplnews

STRONA GŁÓWNA »

Źródła:

1. https://twitter.com/PremierRP/status/1321010155480326144?s=20https://twitter.com/PremierRP/status/1321010155480326144?s=20
2. https://twitter.com/PremierRP/status/1321012900744613889?s=20https://twitter.com/PremierRP/status/1321012900744613889?s=20
Pokaż więcej (4)
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA