Logo
  • DONALD
  • AKTORKA KATARZYNA ANKUDOWICZ WYGRAŁA SPRAWĘ O ODSZKODOWANIE ZA SMOG

Aktorka Katarzyna Ankudowicz wygrała sprawę o odszkodowanie za smog

18.02.2020, 09:50
W październiku ubiegłego roku
Sąd Rejonowy w Warszawie ogłosił wyrok w sprawie o odszkodowania za smog, którą Jerzy Stuhr, Mariusz Szczygieł i Tomasz Sadlik
wytoczyli Skarbowi Państwa. Uznano, że
zanieczyszczone powietrze
narusza ich dobra osobiste i wypłacenie
odszkodowania
jest zasadne.
W związku z tym
Jerzy Stuhr otrzymał 20 tysięcy złotych
odszkodowania,
Mariusz Szczygieł 5 tysięcy złotych
a T
omasz Sadlik 10 tysięcy złotych.
Pieniądze miały trafić na konta wskazanych przez nich
organizacji pożytku publicznego.
Wcześniej podobny proces w ramach
akcji #pozywamsmog
wygrała
Grażyna Wolszczak, która otrzymała 5 tysięcy złotych
odszkodowania.
Wczoraj
sąd ogłosił wyrok
w sprawie pozwu aktorki
Katarzyny Ankudowicz
, która również w ramach akcji pozwała władze Miasta Stołecznego Warszawy
za smog.
Aktorka sprawę wygrała, a odszkodowania w kwocie
10 tysięcy złotych przekaże na  Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa w Warszawie.
"Dziś, zgodnie z zapowiedzią, zapadł w Sądzie Rejonowym dla m.st.Warszawy wyrok w mojej sprawie przeciwko Skarbowi Państwa i stolicy. Zostało mi przyznane symboliczne odszkodowanie w kwocie 10 tysięcy zł, które w całości zostanie przekazane na Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa w Warszawie. Wybrałam ten cel charytatywny, ponieważ
zanieczyszczenie powietrza wpływa w ogromnym stopniu na rozwój nowotworów.
Udowodniony naukowo jest wpływ szkodliwego benzo(a)pirenu i tlenków azotu na powstawanie chorób nowotworowych" - napisała na Instagramie aktorka.
"Leczenie nowotworowe to szacunkowy koszt KILKUDZIESIĘCIU TYSIĘCY ZŁOTYCH MIESIĘCZNIE (!!!) dla jednego pacjenta. To koszt, który pokrywa NFZ z naszych składek.
W naszym kraju jest 35 z 50 najbardziej zanieczyszczonych miast Europy. Problem znany jest od dziesięcioleci, a skutecznych działań wciąż BRAK!"
- dodała.

Lubisz nas czytać? Wesprzyj Donalda na Patronite

Donald.pl to więcej zdrowego rozsądku w mediach. Opisujemy codziennie ważne wiadomości, uczciwie i z dystansem, bo wszyscy potrzebujemy trochę oddechu i mniej złych emocji.

Dlaczego warto wspierać nas na Patronite?

1. Bo pójdziemy w twoim imieniu tam, gdzie ty nie możesz i napyskujemy tak, jak tobie nie wypada.

2. Bo zaczął się kryzys i nie powstanie teraz nic lepszego. Media będą się dalej degenerować i mówić to, za co ktoś zapłacił, udając że to nie reklama.

3. Bo wspierasz dziennikarstwo wolnościółkowe, a w korpomediach jest dziennikarstwo klatkowe. Nasze jest zdrowsze.

Kliknij, przeczytaj i rozważ: https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »

Źródła:

2. Dziś, zgodnie z zapowiedzią, zapadł w Sądzie Rejonowym dla m.st.Warszawy wyrok w mojej sprawie przeciwko Skarbowi Państwa i stolicy. Zostało mi przyznane symboliczne odszkodowanie w kwocie 10 tysięcy zł, które w całości zostanie przekazane na Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa w Warszawie. Wybrałam ten cel charytatywny, ponieważ zanieczyszczenie powietrza wpływa w ogromnym stopniu na rozwój nowotworów. Udowodniony naukowo jest wpływ szkodliwego benzo(a)pirenu i tlenków azotu na powstawanie chorób nowotworowych. Leczenie nowotworowe to szacunkowy koszt KILKUDZIESIĘCIU TYSIĘCY ZŁOTYCH MIESIĘCZNIE (!!!) dla jednego pacjenta. To koszt, który pokrywa NFZ z naszych składek. W naszym kraju jest 35 z 50 najbardziej zanieczyszczonych miast Europy. Problem znany jest od dziesięcioleci, a skutecznych działań wciąż BRAK! Akcja #pozywamsmog to społeczny nacisk na rządzących w ministerstwach i gminach, to żądanie prawdziwych zmian, to jasny sygnał, że nie chcemy chorować i przedwcześnie ...https://www.instagram.com/p/B8rem64Aqr-/
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA