Logo
  • DONALD
  • STARY KOLEGA PUTINA, KIM DZONG UN, NIE ZAWIÓDŁ I POPARŁ ROSYJSKĄ AGRESJĘ NA UKRAINĘ

Stary kolega Putina, Kim Dzong Un, nie zawiódł i poparł rosyjską agresję na Ukrainę

13.06.2022, 15:00
fot. East News
Rosyjska państwowa agencja informacyjna Ria Novosti opublikowała treść wiadomości, którą
przywódca Korei Północnej
skierował do
Władimira Putina
z okazji Dnia Rosji obchodzonego 12 czerwca.
Kim Dzong Un
wyraził w imieniu narodu północnokoreańskiego
pełne poparcie dla działań przywódcy Rosji
.
"Pod waszym przywództwem naród rosyjski, dzielnie pokonując wyzwania i trudności, jakie napotyka, osiąga wielki sukces w słusznej sprawie ochrony godności, bezpieczeństwa i praw rozwojowych kraju, czemu
naród północnokoreański udziela pełnego poparcia
" - napisano w telegramie.
W dalszej części wiadomości przywódca KRLD podkreślił, że liczy na dalszy dynamiczny rozwój stosunków między Pjongjangiem a Moskwą.
"Jestem przekonany, że na drodze do obrony międzynarodowej sprawiedliwości i zapewnienia globalnego bezpieczeństwa, taktyczno-strategiczna
współpraca między naszymi krajami stanie się jeszcze ściślejsza
" - dodał.
Kim Dzong Un stwierdził również, że jego kraj "stanowczo zamierza pielęgnować" długą historię i tradycję przyjaznych stosunków dwustronnych oraz w dalszym ciągu je pogłębiać i rozwijać.
Przywódca Korei Północnej napisał wcześniej list do Putina z okazji Dnia Zwycięstwa obchodzonego 9 maja, w którym pochwalił naród rosyjski. Dyktator wyraził "stanowczą solidarność ze sprawą narodu rosyjskiego w celu wyeliminowania militarno-politycznych zagrożeń".
KRLD długo wstrzymywała się z oficjalnym poparciem działań przywódcy Rosji. W pierwszych dniach wojny na stronie północnokoreańskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych pojawił się komunikat, w którym
oskarżono Stany Zjednoczone o "samowolność, która doprowadziła do konfliktu"
. Stwierdzono, że USA "dążyło do ​​celu globalnej hegemonii i przewagi militarnej" oraz ignorowało "uzasadnione żądania Rosji dotyczące poszanowania jej bezpieczeństwa, co doprowadziło do kryzysu w Ukrainie".
Korea Północna była również jednym z pięciu państw, które zagłosowały przeciwko rezolucji Zgromadzenia Ogólnego ONZ potępiającej rosyjską agresję na Ukrainę. Kraj Kim Dzong Una od lat wspiera politykę Rosji wobec Ukrainy, popierając m.in. aneksję Krymu.
Zobacz też:

Dokarm kaczkę na Patronite

Zobacz nasz manifest, dowiedz się co próbujemy zrobić i czy chcesz być tego częścią:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA