Logo
  • DONALD
  • RAPORT: WSZYSCY AKTUALNI MILIARDERZY PRZED 30-TKĄ SĄ SPADKOBIERCAMI

Raport: wszyscy aktualni miliarderzy przed 30-tką są spadkobiercami

06.04.2024, 06:30
Kilka dni temu magazyn Forbes opublikował
nową listę najbogatszych ludzi na świecie
. Okazuje się, że jest ona rekordowa. Zawiera aż o 141 pozycji więcej niż w poprzednim roku. Co więcej, miliarderzy są też bogatsi niż kiedykolwiek wcześniej. Łączna wartość ich zasobów sięga 14,2 bilionów dolarów, czyli o 2 biliony więcej niż rok wcześniej. Co więcej, 20 najbogatszych ludzi świata dołożyło do swoich majątków aż 700 miliardów.
Okazało się też, że obecnie jest
15 miliarderów mających nie więcej niż 30 lat
. Co ciekawe żaden z nich nie dorobił się takie majątku samodzielnie.
Wszyscy odziedziczyli swoje fortuny
. Na szczycie listy miliarderów przed trzydziestką znalazło się rodzeństwo Irlandczyków - 27-letni Firoz Mistry i 25-letni Zahan. Każdy z nich ma fortunę o wartości szacowanej na 4,9 mld dolarów. Posiadają udziały w firmie Tata Sons, spółce matce Tata Group, do której należą marki samochodowe, m.in. Jaguar Land Rover. Rodzeństwo odziedziczyło majątek po zmarłym ojcu w 2022 roku.
Na kolejnym miejscu znalazło się rodzeństwo 28-letni Leonardo Maria, 22-letni Luca i 19-letni Clemente Del Vecchio, którzy odziedziczyli fortunę ojcu Leonardo Del Vecchio, który zmarł w 2022 roku. Był on założycielem marki luksusowych okularów Luxottica. Każde z dzieci otrzymało po 12,5 procent udziałów w firmie Delfin, która posiada z kolei niemal jedną trzecią udziałów w firmie EssilorLuxottica, do której należą takie marki jak Ray-Ban i Oakley. Majątek każdego z rodzeństwa szacowany jest na 4,7 mld dolarów.
Z kolei
najmłodszą miliarderką jest 19-letnia Livia Voigt
, która posiada fortunę wartą 1,1 miliarda dolarów. Nastolatka posiada 3,1 procent udziałów w firmie dostarczającej sprzęt elektryczny firmie WEG Industries. Na liście znajduje się również jej starsza 26-letnia siostra Dora Voigt de Assis, która podsiada taki sam majątek jak siostra.
Oprócz nich na liście miliarderów, którzy nie ukończyli 30 lat znalazł się także: 30-letni Gustav Magnar Witzøe z 4,2 mld dolarów, 29-letnia Sophie Luise Fielmann z majątkiem 2,7 mld dolarów, 28-letnia Katharina i 27-letnia Alexandra Andresen posiadające odpowiednio 1,7 i 1,6 mld dolarów, 22-letni Remi Dassault z majątkiem 2,5 mld dolarów, 22-letnia Kim Jung-min i 20-letnia Kim Jung-youn, które posiadają po 1,4 mld dolarów oraz 21-letni Kevin David Lehmann z fortuną szacowną na 3,3 mld dolarów.

Dokarm kaczkę przez internet

Zapraszamy do zapoznania się z naszym Patronite, także jeżeli nie zamierzasz nic wpłacać. To jest nasz manifest:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA