Logo
  • DONALD
  • RYDZYK: TO MY POWINNIŚMY PODAĆ WATCHDOG DO SĄDU. TO PRZEŚLADOWANIE CHRZEŚCIJAN

Rydzyk: to my powinniśmy podać Watchdog do sądu. To prześladowanie chrześcijan

02.05.2021, 06:15
fot. East News
Stowarzyszenie
Watchdog
Polska
wystąpiło o
ujawnienie wydatków fundacji Lux Veritatis
z publicznych pieniędzy. Sprawa toczy się od 2016 roku. Ostatecznie stowarzyszenie dostało odpowiedź od fundacji, jednak jak twierdzi po terminie. Uważa także, że udzielona odpowiedź jest niepełna.
Początkowo, gdy sprawa trafiła do
prokuratury
, to odmówiła ona jej wszczęcia, a następnie dwa razy umorzyła. Stowarzyszenie postanowiło więc złożyć do sądu
subsydiarny akt oskarżenia
, którym objęty został zarząd fundacji - prezes o. Tadeusz Rydzyk oraz o. Jan Król i Lidia Kochanowicz-Mańk. Proces ma ruszyć w czwartek.
Do sprawy w
Naszym Dzienniku
odniósł się ojciec Tadeusz Rydzyk, który porównał się do księdza Popiełuszki:
Teraz ojciec Tadeusz Rydzyk na antenie Radia Maryja stwierdził, że
nie wie czemu, ma się tłumaczyć stowarzyszeniu
. Dodał także, że to właśnie on powinien podać je do sądu za prześladowanie:
-
Są opłacani spoza Polski, m.in. przez Sorosa, amerykańskiego finansistę i węgierskiego Żyda
, który w Polsce założył "Fundację Batorego". Piękna nazwa, Stefan Batory to postać historyczna. Ktoś się może na to złapać. Jakie są jej cele? Działalność Sorosa usunął z Węgier premier Orban. Jeszcze inne organizacje finansują Watchdog. O podobnych organizacjach mówił kilka dni temu redaktor Robert Tekieli w TV Trwam. Wskazał, że w Polsce jest ponad tysiąc organizacji, które promują ducha antychrześcijańskiego. Zobaczmy, jak duże pieniądze są dawane na to, żeby nas rozdrabniać w Polsce. Radio Maryja jest na prawach polskich. Jest w Polsce. Jak to wszystko ma się do konstytucji? Co tu jest grane? Trzeba to widzieć - wskazał kapłan.
- Watchdog żąda zabezpieczenia naszych komputerów, telefonów, wszystkich nośników, czyli sparaliżowania działalności Fundacji „Lux Veritatis”, pośrednio także TV Trwam. Jest to nękanie.
To my powinniśmy podać do sądu Watchdog, że nas prześladuje. To jest prześladowanie chrześcijan. R
odzina Radia Maryja jest wspaniała - z tymi wszystkimi ludźmi można tak postępować? To ludzie organizują i utrzymują TV Trwam - stwierdził.
- O co Watchdogowi chodzi? (…) Tu chodzi o nękanie, a może nawet naciąganie finansowe. Ojciec Rektor, dr Zdzisław Klafka, powiedział mi dzisiaj, że Watchdog zażądał od Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej na początku tysiąc złotych, a potem 2,5 tys. złotych. Nasza uczelnia to zapłaciła, a przecież uczelnia nie ma żadnych dotacji. Teraz Watchdog nalega, żeby zapłacić 15 tysięcy, bo nie dostali na piśmie statutu uczelni, a statut uczelni jest na stronie uczelni, każdy może go zobaczyć, bo jest jawny. Z jakiej racji mamy im płacić? Nie jesteśmy publiczną agendą. Uczelnia jest prywatna.
Wygląda na to, że z jednej strony jest to naciąganie na pieniądze, a z drugiej strony jest to nękanie
- dodał.
Ojciec Rydzyk, że często pojawiające się pod adresem stacji i jego samego zarzuty o antysemityzm są "kwestią niechęci i zamierzonego niszczenia ludzi wierzących":
- Systematycznie rozchodzący się wszędzie zarzut, że Radio Maryja i Ojciec Rydzyk to antysemici. Jak się to ma do tego, co robimy? Mamy dobre kontakty z dobrymi Żydami. W każdym narodzie są i tacy, i tacy. Niepokalanie Poczęta jest tylko Matka Najświętsza, a ludzie są i dobrzy, i niedobrzy. Te zarzuty to kwestia niechęci i zamierzonego niszczenia ludzi wierzących (…). Proszę, Kochani, abyście pisali do prezydenta z zapytaniem, co się dzieje i dlaczego tak jest (…). Jak my z Radia napiszemy, to będzie to jeden głos, ale jak Wy zaczniecie pisać i dostaną kilka tysięcy listów - to wtedy zaczną się zastanawiać, bo to piszą wyborcy. Rodzina Radia Maryja to są wyborcy. Trzeba pisać do prezydenta, premiera, marszałka Sejmu - zaakcentował duchowny.

Dokarm kaczkę przez internet

Zapraszamy do zapoznania się z naszym Patronite, także jeżeli nie zamierzasz nic wpłacać. To jest nasz manifest:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA