Logo
  • DONALD
  • SANKCJE NA ROSJĘ DOTKNĘŁY NAWET EROTYCZNYCH GWIAZD SERWISU ONLYFANS, SĄ ODCIĘTE OD PŁATNOŚCI

Sankcje na Rosję dotknęły nawet erotycznych gwiazd serwisu OnlyFans, są odcięte od płatności

01.03.2022, 14:36
Rosyjscy twórcy nie mogli zalogować się do swoich kont na platformie OnlyFans
i tym samym utracili dostęp do swoich zarobków. Magazyn Rolling Stone poinformował, że użytkownicy z kontem zarejestrowanym w Federacji Rosyjskiej otrzymywali komunikat o błędzie przez cały weekend. 
"Uprzejmie informujemy, że w Twoim kraju nie są obsługiwane wypłaty, dlatego w tej chwili nie jesteśmy w stanie Ci pomóc w tej sprawie" - taką treść miały mieć wiadomości od działu obsługi klienta OnlyFans.
 
Sytuacja uspokoiła się w niedzielę wieczorem, kiedy serwis przekazał, że udało się przywrócić dostęp do kont twórcom ze wszystkich krajów. Rzecznik OnlyFans oświadczył, że żadne profile nie zostały zawieszone ani zamknięte na podstawie lokalizacji twórcy. 
Mimo zapewnień właścicieli serwisu, niektórzy rozmówcy Rolling Stone z Rosji czy Ukrainy wciąż mają problemy z dostępem do swoich profili. Alana Evans, przewodnicząca stowarzyszenia dorosłych wykonawców Gildii Artystów Dorosłych Artystów (APAG), poinformowała, że jej zespół zbierał
skargi od wielu rosyjskich i białoruskich twórców, a także twórców ukraińskich
, którym zamrożono konta.
Platforma w rozmowie z Daily Beast wytłumaczyła, że wszelkie dostępne salda pozostaną bezpieczne do czasu, aż pieniądze będą mogły zostać ponownie wypłacone. 
"Chociaż twórcy nie są odpowiedzialni za niedawne ataki na Ukrainę, ze względu na światowe sankcje finansowe mamy bardzo ograniczone metody płatności dla kont twórców powiązanych z Rosją i Białorusią" - dodano. 
Podobną wiadomość otrzymał Rolling Stone, w której wyjaśniono, że
ograniczenie płatności było wynikiem wyrzucenia Rosji z międzynarodowego systemu SWIFT
.
System powstał w latach 70. i jest używany do dziś przez 11 tysięcy światowych instytucji finansowych do wysyłania zabezpieczonych informacji oraz do zlecania płatności. SWIFT nie posiada akceptowalnej na świecie alternatywy, dlatego usunięcie Rosji oznacza zablokowanie instytucjom transferu pieniędzy do tego kraju:
 

Dokarm kaczkę przez internet

Dzięki, że jesteś na Donald.pl. Zobacz nasz manifest na Patronite, dowiedz się co próbujemy zrobić i czy chcesz być tego częścią:

https://patronite.pl/donaldpl

* Sprawdź nasz kanał na Telegramie - codziennie wysyłamy tu najważniejsze wiadomości: https://t.me/donaldplnews

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA