Logo
  • DONALD
  • PARLAMENT EUROPEJSKI ZA ZAKAZEM HODOWLI KLATKOWEJ

Parlament Europejski za zakazem hodowli klatkowej

13.06.2021, 06:00
Parlament Europejski
przyjął rezolucję w sprawie
zakazu hodowli zwierząt w klatkach
. Przepisy mogłyby zacząć obowiązywać za 6 lat. Teraz europarlamentarzyści oczekują, że Komisja Europejska zaproponuje stosowne rozwiązania prawne i wprowadzi takie przepisy na terenie państw UE.
Rezolucja została przyjęta w związku z
petycją złożoną przez inicjatywę obywatelską "End the Cage Age"
, pod którą podpisało się
1,5 mln Europejczyków
.
Za rezolucją zagłosowało 558  posłów i posłanek do Parlamentu Europejskiego. Tylko 37 głosów było przeciw.
Europosłowie zwrócili uwagę na potrzebę zapewnienia odpowiednich zachęt i programów finansowych wspierających rolników w okresie przejściowym, który miałby skończyć się w 2027 roku.
Oprócz tego Parlament Europejski wezwał komisję do tego, by przedstawiła "propozycje zakazu okrutnego i niepotrzebnego przymusowego tuczu kaczek i gęsi w produkcji foie gras".
Parlamentarzyści zwrócili się także z prośbą o przyspieszenie prac nad przeglądem unijnych przepisów dotyczących dobrostanu zwierząt tak, by zakończyły się one do 2022 roku, a nie jak planowano do 2023 roku.
W
państwach UE przepisy dopuszczają trzymanie kur niosek i królików w klatkach na przestrzeni wielkości jednej kartki papieru A4
. Inne zwierzęta, jak lochy czy cielęta również można trzymać w klatkach, przez co uniemożliwione zostaje im wykonywanie podstawowych naturalnych zachowań. W ten sposób w Polsce hodowanych jest prawie 43 mln zwierząt.


Rolnicy zrzeszeni w unijnej organizacji Copa-Cogeca
przeciwni rezolucj
i przyjętej przez Parlament Unii Europejskiej. Według nich zmiany, o które postulują europarlamentarzyści, wymagają dłuższego okresu przejściowego ze względu na koszty, które będą generować. Rolnicy zwracają uwagę, że pod petycją podpisało się 1,5 mln osób zaś ich organizacja, która przeciwna jest zmianom, zrzesza 22 mln rolników.
Zobacz też:

Donald.pl na Patronite

Zacznijmy od tego, że czy chcesz, czy nie, dokładasz się do TVP, jak my wszyscy. To już całkiem niezły powód, żeby dla równowagi dać nam dyszkę.

Dowiedz się więcej: https://patronite.pl/donaldpl

 

Więcej memów i Storieshttps://www.instagram.com/donald.pl

A to nasza grupa na Telegramie - kliknij, żeby dostawać podsumowania dnia na telefon: https://t.me/donaldplnews

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA