Logo
  • DONALD
  • BYŁY DYREKTOR FACEBOOKA CHWALI SIĘ, ŻE WYLECZYŁ DEPRESJĘ I WYPALENIE ZASUWAJĄC W MAGAZYNIE AMAZONA

Były dyrektor Facebooka chwali się, że wyleczył depresję i wypalenie zasuwając w magazynie Amazona

03.08.2023, 16:10
Były dyrektor Facebooka i Microsoftu Philip Su czuł się wypalony zawodowo po 23 latach pracy. W 2018 roku założył w Seattle organizację non-profit tworzącą darmowe oprogramowanie dla globalnego zdrowia. W 2021 roku zorientował się, że
choruje na depresję
.
- Nie sypiałem dobrze i czułem się bardzo przygnębiony. Postanowiłem się więc odsunąć i skupić na powrocie do zdrowia. Po dobrych sześciu lub ośmiu miesiącach bez pracy poczułem się jednak jeszcze gorzej.
Czasami nie wstawałem z łóżka do południa lub nawet do drugiej po południu.
Było naprawdę ze mną kiepsko - opowiadał.
Dlatego Su zdecydował się na podjęcie pracy. Wybrał Amazon, którego był klientem od 25 lat. 
- Byłem też trochę sceptycznie nastawiony do artykułów, opisujących pracowników, którzy nie mogą skorzystać z toalety i innych - stwierdził.
W listopadzie 2021 roku rozpoczął pracę w miejscowym magazynie. 
- Pierwszego dnia dostałem gorący i zimny okład, napój sportowy, maseczkę ochronną na twarz z uśmiechem Amazona i jedną porcję leków przeciwbólowych - wszystko w mniej więcej czterolitrowym woreczku strunowym do mrożonek. Dla kontrastu, kiedy rozpocząłem pracę w Microsofcie, pierwszego dnia dostałem koszulki, bluzy z kapturem i inne rzeczy, a od Facebooka pierwszego dnia otrzymałem iPhone'a Plus i MacBooka Pro - opowiadał.
Podczas pracy nigdy nie spotkał swojego kierownika i nikt nie znał imienia Su. Żaden z pracowników nie otrzymał krzesła i na każdym kroku byli kontrolowani, czy nie kradną towaru z magazynu.
- Cały czas mówią ci o
wyrabianiu normy
. Moja norma wahała się między 220 a 380 paczkami na godzinę. W okresie szczytowym musiałem pracować 11 do 11,5 godzin dziennie, a przeciętna paczka ważyła 2 do 3 kg. Jeśli się to przeliczy, wychodzi jakaś absurdalna liczba, jak 6 ton - tłumaczył.
Su wyliczył, że stawiał około 28 tysięcy kroków dziennie i podnosił 6 ton paczek. Są również plusy.
-  W magazynie, kiedy twoja zmiana się kończy, cały dok może być zapchany i to nie jest twój problem. Można po prostu odejść, wiedząc, że przyjdzie nocna zmiana i rozwiąże problem. Nigdy też nie musiałem podejmować decyzji. Każdego dnia ktoś mówił mi, co mam robić, a kiedy już wykonuje się pracę, jest ona w dużej mierze bezmyślna. [...]
Mogłem spać w nocy
, nie myśląc o pracy - ocenił.
Pewnego dnia Su spotkał w pracy mężczyznę, który również chorował na depresję. Chciał się zmusić do posiadania planu dnia i do ćwiczeń fizycznych.
- Polecam ludziom pracę w Amazonie. My, Amerykanie, bardzo się od siebie odsunęliśmy, a pomysł, aby naprawdę zobaczyć i poczuć, jak to jest być przeciętnym amerykańskim pracownikiem, jest niezwykle pożyteczny - stwierdził.
Pamiętaj, że jeżeli sam/sama zmagasz się właśnie z kryzysem, nie bój się prosić o pomoc. Załączamy przydatne telefony i linki, które mogą uratować życie Twoje i bliskich. 
Bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111 (całodobowy)
Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123 
Bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży Rzecznika Praw Dziecka: 800 12 12 12
Telefon zaufania dla seniorów: 22 635 09 54
Niebieska Linia – Bezpłatny ogólnopolski telefon dla ofiar przemocy w rodzinie: 800 120 002 (całodobowy)

Dokarm kaczkę przez internet

Zapraszamy do zapoznania się z naszym Patronite, także jeżeli nie zamierzasz nic wpłacać. To jest nasz manifest:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA