Logo
  • DONALD
  • UEFA PRAWDOPODOBNIE PRZENIESIE FINAŁ LIGI MISTRZÓW Z ROSJI, MECZ MIAŁ SIĘ ROZEGRAĆ W SANKT PETERSBURGU NA GAZPROM ARENIE

UEFA prawdopodobnie przeniesie finał Ligi Mistrzów z Rosji, mecz miał się rozegrać w Sankt Petersburgu na Gazprom Arenie

25.02.2022, 07:00
Według nieoficjalnych informacji przekazanych przez agencję AP,
UEFA przeniesie finał Ligi Mistrzów poza Rosję
. Finał tegorocznej edycji Ligi Mistrzów miał się odbyć w
Sankt Petersburgu na Gazprom Arenie
.
W tej sprawie zwołano
nadzwyczajne posiedzenie
Komitetu Wykonawczego UEFA. Ma się ono odbyć się w piątek rano o godz. 10. Wówczas zapadnie ostateczna decyzja w sprawie Ligii Mistrzów:
"Śledząc rozwój sytuacji między Rosją a Ukrainą, prezydent UEFA zwołał nadzwyczajne posiedzenie Komitetu Wykonawczego o godz. 10:00 w piątek 25 lutego, aby ocenić sytuację i podjąć wszelkie niezbędne decyzje. Dalsza komunikacja nastąpi po spotkaniu Komitetu Wykonawczego UEFA" - czytamy w oficjalnym oświadczeniu.
Oprócz tego
UEFA potępiła inwazję
na Ukrainę:
"UEFA podziela głębokie zaniepokojenie społeczności międzynarodowej sytuacją bezpieczeństwa w Europie i zdecydowanie potępia trwającą rosyjską inwazję wojskową w Ukrainie. UEFA, jako organ zarządzający europejską piłką nożną, niestrudzenie pracuje nad rozwojem i promocją piłki nożnej zgodnie ze wspólnymi europejskimi wartościami, takimi jak pokój i poszanowanie praw człowieka, w duchu Karty Olimpijskiej. Nadal zdecydowanie solidaryzujemy się ze społecznością piłkarską w Ukrainie i jesteśmy gotowi wyciągnąć rękę do narodu ukraińskiego. Podchodzimy do tej sytuacji z najwyższą powagą i w trybie pilnym. Decyzje zostaną podjęte przez Komitet Wykonawczy UEFA i ogłoszone jutro" - przekazała UEFA w swoim komunikacie.
Głos w sprawie zabrały także
federacje piłkarskie Polski, Szwecji oraz Czech,
które poinformowały, że kategorycznie potępiają agresję Rosji na Ukrainę. Podkreśliły, że zaplanowane na 24 i 29 marca br.
mecze barażowe
do mistrzostw świata w Katarze nie powinny odbyć się na terenie Federacji Rosyjskiej:
"Federacje piłkarskie Polski, Szwecji oraz Czech kategorycznie potępiają agresję Rosji na Ukrainę. W związku z obecną sytuacją Polski Związek Piłki Nożnej (PZPN), Svenska Fotbollförbundet (SvFF) oraz Fotbalová asociace České republiky (FAČR) wyrażają zdecydowane stanowisko, że zaplanowane na 24 i 29 marca br. mecze barażowe do mistrzostw świata w Katarze nie powinny odbyć się na terenie Federacji Rosyjskiej.
Sygnatariusze niniejszego apelu nie biorą pod uwagę wyjazdu do Rosji i rozgrywania tam meczów piłkarskich. Militarna eskalacja, którą obserwujemy, wiąże się z poważnymi konsekwencjami oraz znaczącym obniżeniem poziomu bezpieczeństwa dla naszych reprezentacji, oraz oficjalnych delegacji.
W związku z tym oczekujemy niezwłocznej reakcji FIFA i UEFA oraz przedstawienia alternatywnych rozwiązań dotyczących miejsc rozegrania zbliżających się spotkań" - przekazano w oświadczeniu.
Zobacz też:

Dokarm kaczkę przez internet

Dzięki, że jesteś na Donald.pl. Zobacz nasz manifest na Patronite, dowiedz się co próbujemy zrobić i czy chcesz być tego częścią:

https://patronite.pl/donaldpl

* Sprawdź nasz kanał na Telegramie - codziennie wysyłamy tu najważniejsze wiadomości: https://t.me/donaldplnews

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA