Logo
  • DONALD
  • CÓRKI PREZESA UNIMOTU OPOWIADAJĄ, JAK MUSIAŁY STARTOWAĆ W FIRMIE TATY OD ZERA I NIE MIAŁY LEKKO

Córki prezesa Unimotu opowiadają, jak musiały startować w firmie taty od zera i nie miały lekko

06.07.2024, 08:30
fot. Instagram @ForbesPolska
W kwietniu magazyn Forbes opublikował
listę najbogatszych ludzi na świecie
. Okazuje się, że jest ona rekordowa. Zawiera aż o 141 pozycji więcej niż w poprzednim roku. Miliarderzy są też bogatsi niż kiedykolwiek wcześniej. Łączna wartość ich zasobów sięga 14,2 bilionów dolarów. Oprócz tego okazało się, że obecnie jest
15 miliarderów mających nie więcej niż 30 lat
. Co ciekawe żaden z nich nie dorobił się takie majątku samodzielnie. Wszyscy odziedziczyli swoje fortuny.
Na dobrej drodze są
siostry Sikorskie - Karolina i Julia
. Na łamach
Forbesa
ukazał się wywiad z córkami Adama Sikorskiego, który w 2020 roku znalazł się na liście najbogatszych ludzi w Polsce. Prezes
Unimotu
, niezależnego importera paliw płynnych, już wciągnął swoje latorośle w rodzinny biznes. Córki miliardera mają niebawem zamiar przejąć biznes po ojcu, które generuje obecnie 13 mld złotych przychodu.
Siostry Sikorskie w rozmowie z
Forbesem
twierdzą, że były
wychowywane zupełnie inaczej niż inne bogate dzieci
. Ojciec miał uczyć je od małego ciężkiej pracy. Co więcej, miał je także od samego początku przygotowywać do wykonywania zawodu. Jak przekonują,
nie było mowy o bezstresowym wychowaniu
:
- Od dziecka najpierw jeździłyśmy do naszego pierwszego biura na Torowej w Częstochowie. Zaczynałyśmy od mielenia papierów - nie raz zmieliłyśmy niechcący jakąś fakturę [śmiech]. Chodziłyśmy po biurkach, biegałyśmy po biurze - jak to dzieci. Kiedy biuro zaczęło się rozrastać, zmienialiśmy lokalizację. Mimo że nie byłyśmy z siostrą stricte w biznesie, to spędzanie czasu w naszej rodzinnej firmie było dla nas czymś naturalnym. Na pewno wzbudzałyśmy duże zainteresowanie i rozładowywałyśmy atmosferę. Ludzie nas bardzo wspierali. Naprawdę dobrze to wspominam - mówi Julia Sikorska.
Co więcej, siostry wyznały, że teraz, gdy pracują już w rodzinnej firmie,
nie mają taryfy ulgowej
z racji tego, że są córkami prezesa. Obie zajmują już stanowiska dyrektorskie. Karolina Sikorska w rozmowie z zauważyła, że w odnalezieniu się w rodzinnym biznesie pomogła jej własna firma produkująca przysmaki dla zwierząt:
- Nabrałam pewności siebie za sprawą mojej marki, bo nie raz słyszałam słowo "nie". I nie było "tata ma kontakty", "tata mnie uratuje". Byliśmy z Tedkiem zdani na siebie, co nauczyło mnie zarówno pokory, jak i pewności siebie. Podjęłam decyzję, że dam radę to zrobić i nie dawałam sobie żadnej innej opcji. Z takim samym nastawieniem przejęłam dział marketingu w naszej rodzinnej firmie - wyznała siostra.
Druga z sióstr stwierdziła, że ich praca w Unimocie pomogła firmie, ponieważ, gdy się pojawiły, to
udało im się wprowadzić trochę "świeżego powietrza"
. Jak twierdzą, wcześniej grupa wiekowa w firmie składała się z osób 30+, przez co "praca w biurze była troszeczkę monotonna":
- Czerpiemy z pracy dużą przyjemność. Bawimy się gadżetami, które zamawiamy dla klientów, gramy w ping-ponga w strefie relaksu, żartujemy. Siedzimy z siostrą na open space, gdzie krzyczymy do siebie z wyspy na wyspę. Jesteśmy wszyscy bardzo blisko, bo stworzyliśmy rodzinną atmosferę. I wydaje mi się, że tata jest z tych zmian zadowolony, bo często spaceruje po firmie z uśmiechem na twarzy. Oczywiście nie zawsze jest idealnie. Jednak odnoszę wrażenie, że pracownicy nas bardzo ciepło przyjęli. Szczególnie dlatego, że mamy masę pomysłów, które są realizowane - przekazała.

Hej, przypominamy tylko:

1. Szanujemy nawet ostrą dyskusję i wolność słowa, ale nie agresję. Przemocowe treści będą usuwane.

2. W komentarzach można swobodnie używać embedów z mediów społecznościowych.

3. Polecamy założenie konta, dzięki temu możesz zobaczyć wszystkie swoje dyskusje w jednym miejscu i dodać coś (👉 Sortownia), co trafi na stronę główną.

4. Jeżeli chcesz Donalda bez reklam, dołącz do naszych patronów: https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA