Logo
  • DONALD
  • POSTAWIONO ZARZUTY KIEROWCY BMW, KTÓRY BRAŁ UDZIAŁ W WYPADKU NA A1

Postawiono zarzuty kierowcy BMW, który brał udział w wypadku na A1

29.09.2023, 06:45
fot. KP PSP Łódź
Wciąż głośno jest o
wypadku na A1
, do którego doszło 16 września, a w którym zginęła trzyosobowa rodzina. Ich osobowa kia z nieznanych przyczyn uderzyła w bariery energochłonne i zapaliła się. Sprawa wywołała wiele kontrowersji m.in. ze względu na udział w wypadku drugiego samochodu. Policja potwierdziła ten fakt z dużym opóźnieniem, dopiero gdy w sieci pojawiły się filmiki, na których widać
jadące z zawrotną prędkością BWM
. Auto zatrzymało się około 250 metrów od płonącej kii, miało rozbity przód auta. 
Dopiero po uzyskaniu specjalistycznego oprogramowania z niemieckiego oddziału BMW udało się ustalić, że auto jechało z prędkością minimum
253 km na godzinę
Do tego momentu 31-letni kierowca BMW miał status świadka w sprawie. Teraz jednak prokuratura zdecydowała się postawić mu zarzuty.
- Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na wydanie postanowienia o przedstawieniu temu kierowcy zarzutów z artykułu 177 paragraf 2 kodeksu karnego,
dotyczących spowodowania wypadku
- mówi
Rzeczpospolitej
 prok. Anna Mosur z Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim.
Wcześniej postawienie zarzutów deklarował
Zbigniew Ziobro.
 
- Prokurator zdecyduje się stawiać zarzuty. Materiał dowodowy był gromadzony bardzo skrupulatnie, ale warunkiem postawienia skutecznego zarzutu (…) było pozyskanie choćby wstępnej opinii biegłych. (...) Prokurator w oparciu o wstępną opinię biegłego będzie stawiał zarzuty podejrzanemu - zapowiadał.
- N
a pewno jest to osoba, którą stać na najlepszych adwokatów
, którzy wiedzą, jak w takich sprawach kwestionować materiał dowodowy i przewrócić tezy prokuratury, ewentualnie zarzuty przed sądem, gdyby prokuratura występowała z jakimiś wnioskami. Prokurator musiał tak przygotować ten materiał, aby być pewnym, że tę sprawę obroni przed sądem - mówił dzień wcześniej.
Tymczasem TVN24 publikuje nowe informacje w sprawie, oparte na dokumentacji ratowników medycznych, którzy przyjechali do wypadku. Na miejsce skierowano trzy karetki. Jedna miała pomóc pasażerom kii, drugą skierowano do BWM, którym jechali 31-letni kierowca i dwóch innych mężczyzn. Jeden z pasażerów przekazał ratownikom, że pił alkohol. Opisywał, że "
inne auto zajechało im drogę" i było "kilka uderzeń". 
Miał również pobiec z gaśnicą do kii po wypadku. 
Wszyscy pasażerowie BMW trafili do szpitala, jednak kierowca odmówił hospitalizacji, podpisując dokument rezygnacji z pomocy medycznej. 
 

Dokarm kaczkę przez internet

Zapraszamy do zapoznania się z naszym Patronite, także jeżeli nie zamierzasz nic wpłacać. To jest nasz manifest:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA