Logo
  • DONALD
  • TURCJA: DELEGAT Z ROSJI NA SPOTKANIU ZERWAŁ UKRAIŃSKĄ FLAGĘ, WIĘC DELEGAT Z UKRAINY MU NASTUKAŁ

Turcja: delegat z Rosji na spotkaniu zerwał ukraińską flagę, więc delegat z Ukrainy mu nastukał

05.05.2023, 10:45
W czwartek 4 maja podczas Zgromadzenia Parlamentarnego Współpracy Gospodarczej Państw Morza Czarnego (PABSEC), które odbywa się w stolicy Turcji, doszło do
bójki między członkami delegacji Ukrainy i Rosji
W trakcie szczytu w Ankarze przedstawiciel Ukrainy pozował do zdjęcia, trzymając flagę swojego kraju. W pewnym momencie rosyjski dyplomata
wyrwał mu flagę
i odszedł. 
Ukrainiec uderzył "złodzieja" w twarz i zabrał mu flagę. Mężczyzn rozdzieliła ochrona oraz świadkowie. Media podają, że w incydencie wzięli udział rosyjski deputowany Walerij Stawicki oraz ukraiński polityk Ołeksandr Marikowski. 
Ukraińska agencja UNIAN twierdzi, że już wcześniej między politykami dochodziło do spięć, a przewodniczący Wielkiego Zgromadzenia Narodowego Turcji Mustafa Sentop wzywał delegatów obu państw do spokoju.
 
Tego samego dnia ukraińscy dyplomaci mieli
przerywać przemówienie Rosjan
, wywieszając flagę Ukrainy i krzycząc. 
- Naszym zadaniem nie jest upolitycznienie procesu, co dziś zrobiła Ukraina, ale, powtarzam, chcieliśmy wyrazić nasz punkt widzenia - oświadczyła deputowana rosyjskiej Dumy Olga Timofiejewa. 
Ponadto rosyjska agencja TASS napisała o "napaści na rosyjskiego polityka", do której miało dojść w hotelu jeszcze przed rozpoczęciem wydarzenia. Na miejsce mieli przybyć konsul i lekarz. 

Dokarm kaczkę przez internet

Zapraszamy do zapoznania się z naszym Patronite, także jeżeli nie zamierzasz nic wpłacać. To jest nasz manifest:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA