Logo
  • DONALD
  • MATA OMÓWIŁ SWÓJ PRZYPADEK ZATRZYMANIA ZA ZIOŁO NA POSIEDZENIU KOMISJI ONZ

Mata omówił swój przypadek zatrzymania za zioło na posiedzeniu komisji ONZ

14.04.2023, 16:08
Michał Matczak
czyli raper
Mata
 wziął udział w sesji jednej z komisji ONZ w Wiedniu, podczas której opowiedział m.in. o swoich doświadczeniach związanych z zatrzymaniem za posiadanie marihuany. Podczas wizyty w siedzibie organizacji rozmawiał też z ekspertami ds. polityki narkotykowej oraz udzielił wywiadu węgierskiej telewizji. 
Mata pojechał do Wiednia jako
prezes Fundacji 420.
To inicjatywa, którą powołał do życia prawie rok temu jako platformę walki na rzecz depenalizacji marihuany w Polsce. Razem z innym przedstawicielem fundacji wziął udział w 66. Sesji ONZ-owskiej
Komisji ds. Środków Odurzających
. Jak podkreśla Helsińska Fundacja Praw Człowieka, była to sesja historyczna, ponieważ po raz pierwszy przemawiał na niej Wysoki Komisarz ds. Praw Człowieka 
Volker Türk
, który krytykował toczącą się na świecie "wojnę z narkotykami".
Jak czytamy na
instagramowym profilu fundacji
, głównym celem wizyty Maty w Wiedniu miało być "zapoznanie się z praktykami światowych organizacji działających na rzecz depenalizacji oraz skonfrontowanie się z przedstawicielami krajów, którym udało się wdrożyć bardziej progresywną politykę narkotykową niż Polsce".
Podczas jednego z paneli Mata mówił o
swoim zatrzymaniu za posiadanie marihuany
.
- Witam wszystkich, nazywam się Michał Matczak. W zeszłym roku zostałem aresztowany za niewielką ilość marihuany. Uważam, że nie miało to na mnie żadnego pozytywnego wpływu. To nie jest tylko moja sprawa, dlatego, że w Polsce około 30 tysięcy młodych ludzi jest aresztowanych co roku za posiadanie marihuany - mówił.
Przypomnijmy, że Mata został zatrzymany przez policję w styczniu zeszłego roku. Znaleziono przy nim 1,45 grama marihuany. W lutym tego roku sąd
umorzył
postępowanie w sprawie rapera:
Zwieńczeniem wizyty Maty w Wiedniu był
wywiad
, którego raper udzielił węgierskiej telewizji Drug Reporter. To kanał, którego głównym celem jest szerzenie informacji na temat reform polityki narkotykowej.
Zobacz też: 
 

Hej, przypominamy tylko:

1. Szanujemy nawet ostrą dyskusję i wolność słowa, ale nie agresję. Przemocowe treści będą usuwane.

2. W komentarzach można swobodnie używać embedów z mediów społecznościowych.

3. Polecamy założenie konta, dzięki temu możesz zobaczyć wszystkie swoje dyskusje w jednym miejscu i dodać coś (👉 Sortownia), co trafi na stronę główną.

4. Jeżeli chcesz Donalda bez reklam, dołącz do naszych patronów: https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA