Logo
  • DONALD
  • PUTIN CHYBA MARZNIE, BO ZACZĄŁ SIĘ UBIERAĆ DODATKOWO W KAMIZELKI KULOODPORNE

Putin chyba marznie, bo zaczął się ubierać dodatkowo w kamizelki kuloodporne

04.06.2024, 16:30
Władimir Putin podczas obchodów Dnia Zwycięstwa, 09.05.2024, fot. Maksim Blinov/AFP/East News
Jak podaje Moscow Times, rosyjskie służby specjalne zaostrzyły i tak bardzo rygorystyczne środki bezpieczeństwa wobec
Władimira Putina
. Portal, powołując się na źródła bliskie Kremlowi, informuje, że przywódca Rosji zaczął nosić podczas publicznych wystąpień
kamizelki kuloodporne.
 
Według urzędników, z którymi rozmawiał Moscow Times, "szczególnie wzmożona czujność" na Kremlu panuje od zabójstwa premiera Japonii Shinzo Abe w 2022 roku. Kolejne środki bezpieczeństwa wprowadzono po ataku na słowackiego premiera Roberta Fico, choć tuż po nim Kreml podkreślał, że nie ma potrzeby zwiększania bezpieczeństwa.
- Środki bezpieczeństwa są na standardowym poziomie. Robimy wszystko, co trzeba, aby zapewnić prezydentowi bezpieczeństwo - mówił rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow. 
Służby decydujące o środkach ochrony Putina biorą również pod uwagę ryzyko ataków ze strony Ukrainy i islamskich radykałów, ale także wydany przez Międzynarodowy Trybunał Karny
nakaz aresztowania
Putina pod zarzutem zbrodni wojennych. 
- Kreml bardzo poważnie podchodzi do bezpieczeństwa Władimira Putina. Chroni go cała armia widocznych i niewidocznych ochroniarzy - mówi anonimowo Moscow Times jeden z urzędników Kremla. 
Źródła portalu relacjonują, że służby
"kontrolują praktycznie każdy aspekt życia Putina"
, co obejmuje m.in. testowanie wszystkich jego posiłków w przenośnych laboratoriach.
- Prezydent ma osobistych kucharzy, którzy zawsze z nim podróżują. Zabiera ze sobą także artykuły spożywcze. Ale nawet wtedy zawsze jest specjalna grupa funkcjonariuszy podróżujących z Putinem, którzy sprawdzają wszystkie posiłki, zanim dostanie je Putin - mówi rozmówca Moscow Times. 
Według źródeł portalu Putin regularnie nosi już podczas wszystkich wystąpień publicznych
kamizelkę kuloodporną
. Ten środek bezpieczeństwa stosowano już wcześniej, jednak ostatnio Federalna Służba Bezpieczeństwa (FSB) i Federalna Służba Ochrony (FSO) zamieściły go w oficjalnych rekomendacjach.
- Na pewno Putin
miał na sobie kamizelkę podczas tegorocznej parady z okazji Dnia Zwycięstwa
- mówi jeden z urzędników Kremla, który był 9 maja na Placu Czerwonym.
Słowa urzędników potwierdza brytyjska ekspertka ds. bezpieczeństwa,
Jade Miller
, która przeanalizowała nagrania z 9 maja. Jak stwierdziła, na nagraniach widać sztywną postawę Putina, uwagę zwraca również to, że przy wykonywaniu ruchów na tyle jego płaszcza nie pojawiają się żadne zagniecenia.
- Widać, jak sprawdza, czy jest dokładnie zapięty, jakby chciał się upewnić, że nikt nie zobaczy, co ma pod płaszczem - mówi ekspertka.
Moscow Times przypomina, że Dzień Zwycięstwa to jedno z najważniejszych świąt w Rosji, które wiąże się z wyjątkowo rygorystycznymi
środkami bezpieczeństwa
. Plac Czerwony jest zamykany już dwa tygodnie przed paradą, służby weryfikują przeszłość każdego zaproszonego gościa, a wszyscy uczestnicy parady muszą przejść szczegółową kontrolę osobistą. 
W tym roku, gdy Putin składał wieniec przed pomnikiem w pobliżu Kremla, był otoczony przez co najmniej 20 ochroniarzy, kilkudziesięciu lub nawet kilkuset funkcjonariuszy sił specjalnych stało w pobliżu, ale poza zasięgiem kamer telewizyjnych. Na dachu Kremla i budynków otaczających Plac Czerwony stacjonowało natomiast kilkudziesięciu snajperów z FSB. 

Hej, przypominamy tylko:

1. Szanujemy nawet ostrą dyskusję i wolność słowa, ale nie agresję. Przemocowe treści będą usuwane.

2. W komentarzach można swobodnie używać embedów z mediów społecznościowych.

3. Polecamy założenie konta, dzięki temu możesz zobaczyć wszystkie swoje dyskusje w jednym miejscu i dodać coś (👉 Sortownia), co trafi na stronę główną.

4. Jeżeli chcesz Donalda bez reklam, dołącz do naszych patronów: https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »

Źródła:

2. 🔴Парад Победы в Москве 9 мая 2024 года: прямая трансляцияhttps://youtu.be/_xkxB2MDTtg
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA