Logo
  • DONALD
  • SONDAŻ: PIS BEZ ZMIAN, KONFEDERACJA I KO Z DUŻYM SPADKIEM, PRZYBYŁO WYBORCÓW LEWICY

Sondaż: PiS bez zmian, Konfederacja i KO z dużym spadkiem, przybyło wyborców Lewicy

19.09.2023, 06:00
fot. East News
Z najnowszego sondażu IBRiS dla
Wydarzeń
Polsatu wynika, że 32,6 proc. respondentów zagłosuje na Zjednoczoną Prawicę w nadchodzących wyborach parlamentarnych. Ugrupowanie odnotowano niewielki wzrost - w sierpniu głos na nie deklarowało 32,4 proc. 
Na drugim miejscu uplasowała się Koalicja Wyborcza z wynikiem 26,6 proc. Miesiąc temu uzyskała 30,6 proc. Podium zamyka Trzecia Droga, na którą zagłosować chce 10,6 proc. badanych - przed miesiącem było 9 proc.
Największy
wzrost poparcia odnotowała Lewica
- z 7,7 proc. do 9,9 proc. Natomiast
Konfederacja traci wyborców
: w sierpniu zdobyli 11,8 proc. głosów, we wrześniu już tylko 9,5 proc. Na końcu znaleźli się Bezpartyjni Samorządowcy, których wskazało 1,5 proc. badanych.
Na ten moment udział w wyborach deklaruje 58,6 proc. respondentów. 36,6 proc. Polaków planuje zostać w domu, a 4,8 proc. nie podjęło jeszcze decyzji.
Wyborcy zostali również zapytani o to, komu po wyborach uda się utworzyć rząd. 35,6 proc. uważa, że PiS-owi, 27,6 proc. osób wskazało partie opozycyjne. 20,1 proc. ankietowanych sądzi, że nikomu nie uda się tego zrobić, a 16,7 proc. osób nie ma zdania w tej sprawie.
Badanie zrealizowano w dniach 15-17 września metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CAIT) na grupie 1000 osób.

Dokarm kaczkę przez internet

Zobacz, co zrobimy z twoimi pieniędzmi:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA