Logo
  • DONALD
  • BLOGER KOMINEK USUNIĘTY Z KONFERENCJI DLA INFLUENCERÓW PO PRZYPOMNIENIU, CO WYPISYWAŁ O KOBIETACH

Bloger Kominek usunięty z konferencji dla influencerów po przypomnieniu, co wypisywał o kobietach

20.07.2021, 15:35
Wirtualne Media informują, że
Tomasz Tomczyk
,
ekspert od blogosfery
i twórca znany jako Jason Hunt, został
skreślony
z listy prelegentów konferencji
Influencers Live Wrocław
. Konferencja dla twórców internetowych i agencji marketingowych ma odbyć się w tym roku 21 i 22 sierpnia.


Na konferencji jako ekspert miał wystąpić także Tomczyk, który
wcześniej był znany jako Kominek
, ostatecznie jednak organizatorzy wykreślili go z listy uczestników, po tym jak przeciwko zaproszeniu go wystąpiła Maja Staśko, Justyna Mazur, Natalia Skoczylas, Renata Orłowska, Julia Niemiec czy Justyna Lis.


Influecerki wystosowały list otwarty w tej sprawie:
"Konferencja w tym roku odbywa się pod hasłem
"Tolerancja i szacunek"
, co w kontekście działalności internetowej p. Tomczyka
wzbudza wiele naszych pytań i wątpliwości
" - zaczynają swój list otwarty do organizatorów Influencers Live Wrocław.


Twórczynie internetowe piszą, że Tomczyk zbudował cały swój "kapitał społeczny na pochwale pogardy i przemocy":
"Pan Tomczyk otwarcie przyznaje, że to
kontrowersje i antagonizowanie własnej społeczności przyniosło mu największą sławę
, że zrobił to celowo, a następnie nigdy nie wziął odpowiedzialności za własne słowa i działania. A były to słowa i działania raniące i utrwalające stereotypy. Pisane z pozycji przywileju i władzy, jawnie czerpiące z zakorzenionych uprzedzeń ze względu na płeć, wiek, wagę, wygląd, niepełnosprawność. Wtórnie wiktymizujące ofiary przemocy domowej, popularyzujące kulturę gwałtu. Utrwalające maczyzm i mizoginię, tak doskonale mającą się w polskiej kulturze, która nigdy nie stoi po stronie ofiar, a zawsze - po stronie sprawcy. Pan Tomczyk zbudował całą swoją karierę oraz kapitał społeczny na pochwale pogardy i przemocy. Jest jawnym beneficjentem opresyjnych klisz kulturowych, które sam przez lata utrwalał" - postulują twórczynie.
"Apelujemy do Państwa o niepromowanie i nieudzielanie platformy panu Tomaszowi Tomczykowi. Jest to osoba będąca beneficjentem świadomego i ciągłego kpienia, wyszydzania, banalizowania kolektywnych doświadczeń kobiet i osób doświadczających życia jako kobiety - o każdym statusie materialnym, wieku, pochodzeniu etnicznym, identyfikacji psychoseksualnej, wyznawanej religii, stopniu niepełnosprawności i sprawności" - napisały.
Organizatorzy po rozmowach z autorkami listu oraz Tomczykiem
zdecydowali się przychylić do prośby
o odsunięcie mężczyzny od wydarzenia:
- Na samym początku otrzymaliśmy sygnały o problemie, czym się oczywiście od razu zainteresowaliśmy. Zawsze bardzo poważnie podchodzimy do tego typu informacji. Tego samego dnia skontaktowaliśmy się z prelegentem, aby wysłuchać jego zdania. Zaczęliśmy analizować sytuację i omawiać ją w grupie organizatorów. Bezpośredni i oficjalny kontakt w tej sprawie ze szczegółami otrzymaliśmy dopiero poprzez list otwarty. Po analizie listu oraz udostępnionych linków uznaliśmy, że zgadzamy się z wnioskiem - wyjaśnia portalowi Wirtualnemediapl Piotr Kostecki, reprezentujący organizatorów Influencers Live Wrocław.
- My działamy w tym świecie od 7 lat.
Nie znaliśmy Jasona Hunta sprzed rebrandingu, ani jego twórczości - zwłaszcza, że treści, o które chodzi, nie znajdują się już w sieci
. Po zapoznaniu się z apelem przyznaliśmy rację i przychylnie ustosunkowaliśmy się do prośby - dodał.
Sam bloger, komentując sprawę, przyznaje, że
rozumie oburzenie
:
- Gdy organizator poinformował mnie, że są problemy, uznaliśmy, że najlepszym wyjściem jest wycofanie się z konferencji. Rozumiem oburzenie Kominkiem. Jako autor tej nie do końca przemyślanej kreacji od kilkunastu lat noszę w sobie żal i obrzydzenie do wielu tekstów, które wówczas napisałem. Wtedy wydawały się nieszkodliwe, zabawne i kontrowersyjne. Dziś dostrzegam w nich zło i podłość. Są zarówno blizną, która zostanie ze mną na zawsze, jak i ostrzeżeniem dla współczesnych twórców. To zły sposób na budowanie zasięgów. Operacja się uda. Pacjent przeżyje. Smród pozostanie - mówi Tomasz Tomczyk.
Jason Hunt dawniej znany jako Kominek popularność zyskał dzięki ostrym, seksistowskim tekstom publikowanym na blogu. Choć bloger nazywa się teraz inaczej, wciąż kojarzony jest z kontrowersyjnymi stwierdzeniami:
Zobacz też:

Dokarm kaczkę przez internet

Zapraszamy do zapoznania się z naszym Patronite, także jeżeli nie zamierzasz nic wpłacać. To jest nasz manifest:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA