Logo
  • DONALD
  • WARSZAWA: 10M2 KAWALERKA Z JAKIEGOŚ POWODU ROZBUDZIŁA W NARODZIE OBURZENIE

Warszawa: 10m2 kawalerka z jakiegoś powodu rozbudziła w narodzie oburzenie

12.02.2024, 16:10
W serwisie OLX pojawiła się 
oferta sprzedaży mikroapartamentu
znajdującego się przy ulicy Stefana Dembego w Warszawie, tuż obok stacji Metro Kabaty. Kawalerka ma powierzchnię 10 metrów kwadratowych i kosztuje
210 tysięcy zł
.
"Ustawny lokal mieści wszystko co potrzebne: rozkładane łóżko, szafa, aneks kuchenny, miejsce do pracy. W łazience - kabina prysznicowa, toaleta i miejsce na pralkę. To w pełni wyposażony lokal na parterze gotowy do wprowadzenia, wejście bezpośrednio z zamkniętego dziedzińca" - czytamy.
Autor oferty przekonuje, że "stawki najmu takich lokali to
1800zł
, co daje 11% stopę zwrotu rocznie". 
Polskie prawo zabrania sprzedaży mieszkań o powierzchni mniejszej niż 25 mkw, jednak dotyczy to jedynie rynku pierwotnego. W tym przypadku oferta sprzedaży mikrokawalerki pochodzi z rynku wtórnego. Ponadto przepisy nie zabraniają zakupu nowej nieruchomości i podzielenia jej na mniejsze lokale, które nie spełniają ustalonych norm metrażu. 
Na X/Twitterze szybko pojawiły się porównania kawalerki do kojców dla zwierząt. Jak zauważył
Fakt
, kojec dla psa z wybiegiem powinien być dostosowany do wielkości pupila. Tym samym kojec o powierzchni wskazanego mikroapartamentu byłby odpowiedni jedynie dla psów mających poniżej 50 cm w kłębie. To oznacza, że mieszkanie nie byłoby odpowiednie nawet dla większości czworonogów. 
 

Dokarm kaczkę przez internet

Zapraszamy do zapoznania się z naszym Patronite, także jeżeli nie zamierzasz nic wpłacać. To jest nasz manifest:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »

Źródła:

2. Albin Czejarek on Twitter: "Najprostszy rzut to 3,16x3,16. To nawet nie spełnia norm kojca dla psa. / Twitter"https://x.com/albinczejarek/status/1756630591020126494?s=20
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA