Logo
  • DONALD
  • LIDER PSL PROPONUJE 600 ZŁOTYCH ZACHĘTY ZA ZASZCZEPIENIE

Lider PSL proponuje 600 złotych zachęty za zaszczepienie

24.11.2021, 15:45
Dziś w Sejmie odbyło się spotkanie
marszałek Elżbiety Witek
z przedstawicielami
klubów i kół parlamentarnych
. Chodziło o sytuację związaną z pandemią koronawirusa i wypracowanie wspólnego stanowiska w
sprawie weryfikacji szczepień
.
Jeszcze przed spotkaniem lider PSL
Władysław Kosiniak-Kamysz
zorganizował konferencję prasową, na której poinformował, że jego partia ma przygotowane własne propozycje. Lider ludowców stwierdził, że według niego państwo powinno bardziej zachęcać do szczepień. Jedną z zachęt miałoby być
600 złotych dla osób, które zaszczepią się
:
- Uważamy, że jest potrzeba większych zachęt do szczepień przeciw COVID-19, że rząd nie wykonał wszystkiego co możliwe. Dlatego proponujemy bardzo jasną zachętę, świadczenie w wysokości 600 złotych za zaszczepienie się. Nie ma już dzisiaj innego wyjścia.
Niektóre kraje to wprowadziły, wprowadziła to Grecja, wprowadziły to Stany Zjednoczone
- wskazał szef ludowców.
- Taki bonus, który daje mobilizację finansową dla osób, które się zaszczepiły i które się zaszczepią w pełnym wymiarze, pełnym cyklem szczepień. To jest wielomiliardowy nie wydatek, tylko inwestycja - ocenił Kosiniak-Kamysz.
Druga propozycja miała dotyczyć personelu niemedycznego i dodatku covidowego dla nich, który "powinien być wprowadzony na stałe".
Z kolei trzecia została zaprezentowana przez Jacka Protasiewicza. Dotyczyła "umożliwienia pełnego finansowania zabiegów medycznych, zarówno profilaktycznych, jak i leczenia w prywatnej służbie zdrowia przez państwo, nie tylko dla zaszczepionych, ale w szczególności dla zaszczepionych".
- Większość prywatnych szpitali jest wolna od pacjentów covidowych. W związku z tym państwo powinno sfinansować zabiegi, leczenie i badania profilaktyczne obywateli RP właśnie w prywatnej służbie zdrowia - powiedział poseł KP-PSL.
Jeśli chodzi o spotkanie, to
nie udało się osiągnąć kompromisu pomiędzy partiami co do weryfikacji szczepień przez pracodawców
. Posłowie partii rządzącej, również nie zdołali zebrać dostatecznej liczby podpisów, by złożyć projekt własnego autorstwa do Sejmu.
Zobacz też:

Dokarm kaczkę przez internet

Zobacz, co zrobimy z twoimi pieniędzmi:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA