Logo
  • DONALD
  • PO EKRANIZACJI PASTY O OJCU, FANATYKU WĘDKARSTWA, KOLEJNY PROJEKT MALCOLMA XD WKRÓTCE TRAFI NA EKRANY 

Po ekranizacji pasty o ojcu, fanatyku wędkarstwa, kolejny projekt Malcolma XD wkrótce trafi na ekrany 

06.03.2023, 07:00
Już 17 marca na Canal+ pojawią się pierwsze odcinki serialu
Emigracja XD
. Będzie to ekranizacja powieści
Malcolma XD
, znanego jako autor słynnej pasty o ojcu, fanatyku wędkarstwa. Będzie to historia chłopaka, który po zakończeniu liceum decyduje się na wyjazd do Wielkiej Brytanii. 
"To historia dwóch nieco szalonych chłopaków, którzy zostają zmuszeni do opuszczenia swojego miasteczka, gdzie największą atrakcją są coroczne obchody Dni Agrestu i wyjazdu zarobkowego do Londynu. Powiedzenie jednak, że trasa nie idzie zgodnie z planem byłoby bardzo łagodnym określeniem tego co się później dzieje. Bohaterowie już na samym początku rozdzielają się w wyniku zakrapianej imprezy. Dalsza podróż utkana jest plejadą cudacznych postaci. Widz znajdzie wśród nich: tirowców, cygańskich handlarzy kamperów, anarchistów squattersów, ukrywających się przed polskim wymiarem sprawiedliwości recydywistów czy pracowników klubu go-go" - czytamy w opisie produkcji.
W tym tygodniu Canal+ pokazał pierwszy
zwiastun
produkcji:
W rolę Malcolma wciela się
Tomasz Włosok
znany z
Kruka
, a w rolę jego kolegi, Stomila
Michał Balicki
. Na ekranie zobaczymy też Paulinę Gałązkę, Adama Bobika, Piotra Trojana i Jarosława Boberka. 
- Widzowie mogą spodziewać się szalonego kina drogi. Pełnego niefortunnych zdarzeń, komizmu oraz niecodziennych sytuacji zderzających naszą polską, często zaściankową mentalność z kosmopolityczną metropolią, jaką jest Londyn. Myślę, że pod tą komediową powierzchnią kryje się jednak sporo prawdy o tym, z czym spotykają się nasi rodacy wyjeżdżający za chlebem nie tylko do Wielkiej Brytanii, ale również innych krajów - mówi Tomasz Włosok. 
- Oglądanie na planie każdego z tych aktorów, bawiących się swoimi rolami, było niezwykłą przyjemnością, którą myślę, że widzowie podzielą.
Zadbaliśmy o to, aby każda postać była bardzo charakterystyczna
i co ważne, wszyscy są inspirowani osobami, które rzeczywiście poznałem na emigracji i dobrze pokazują, z jakim szokiem kulturowym mogą spotkać się osoby lądujące w wielkiej metropolii na obczyźnie - mówi Malcolm XD, który jest
współscenarzystą
serialu. 
Drugim scenarzystą i reżyserem jest
Łukasz Kośmicki
. Zdjęcia realizowano głównie w Wielkiej Brytanii. 
Emigrację XD będzie można oglądać na Canal+ i Canal+ online. 17 marca zostaną udostępnione dwa pierwsze odcinki, kolejne będą pojawiać się co piątek.
Przypomnijmy, że wcześniej
ekranizacji
doczekała się również słynna pasta o ojcu, fanatyku wędkarstwa. Krótkometrażowy film został nakręcony w 2017 roku dla nieistniejącego już Showmaxa, później trafił on na Netflixa. W rolę ojca pasjonata wcielił się Piotr Cyrwus. Film doczekał się później serialowej kontynuacji zrealizowanej przez OLX, a nawet spektaklu teatralnego w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. 

Dokarm kaczkę przez internet

Zapraszamy do zapoznania się z naszym Patronite, także jeżeli nie zamierzasz nic wpłacać. To jest nasz manifest:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA