Logo
  • DONALD
  • UK: NAJSTARSZY KIEROWCA CIĘŻARÓWEK MA 90 LAT I DALEJ PRACUJE, BO JAK MÓWI, RACHUNKI SAME SIĘ NIE ZAPŁACĄ

UK: najstarszy kierowca ciężarówek ma 90 lat i dalej pracuje, bo jak mówi, rachunki same się nie zapłacą

13.01.2023, 11:45
90-letni Brian Wilson z Sheffield
od 70 lat pracuje jako kierowca
. Senior co roku pomyślnie przechodzi badania lekarskie, a na ewentualną emeryturę planuje przejść dopiero w przyszłym roku.
Wilson rozpoczął swoją karierę od prowadzenia amerykańskich transporterów opancerzonych podczas służby w Niemczech. W 1953 roku został kierowcą ciężarówki w firmie przewozowej swojego ojca. Po jego śmierci przejął rodzinny interes. 
Po tylu latach doświadczenia 90-latek twierdzi, że
zna na pamięć sieć dróg w kraju
, dlatego nie potrzebuje nawigacji czy map. Brytyjczyk odbył już w tym roku kontrolę zdrowotną, która potwierdziła, że może kontynuować pracę, a jego lekarz rodzinny miał być z niego "bardzo zadowolony".
- Mimo że jestem już w podeszłym wieku, czuję się wystarczająco sprawny, aby pracować - zapewnił.
Możliwe, że w przyszłym roku Wilson zdecyduje się w końcu przejść na emeryturę, jednak jego 89-letnia żona Mavis, którą poznał, gdy miał 15 lat, namawia go do dalszej pracy.
- Mówi mi, żebym pracował, dopóki wciąż czuję się wystarczająco sprawny. Plus z powodu wszystkich rachunków za gaz i prąd idących w górę muszę kontynuować pracę - przyznał.
W przypadku emerytury małżeństwo z 67-letnim stażem planuje wspólny wyjazd do Tajlandii, gdzie na stałe mieszka ich syn.
Kierowca przez całą swoją karierę nie miał żadnego wypadku podczas jazdy, a jego najdłuższy urlop trwał 7 tygodni, gdy złamał stopę jako 40-latek.

Dokarm kaczkę przez internet

Dzięki, że jesteś na Donald.pl. Zobacz nasz manifest na Patronite, dowiedz się co próbujemy zrobić i czy chcesz być tego częścią:

https://patronite.pl/donaldpl

* Sprawdź nasz kanał na Telegramie - codziennie wysyłamy tu najważniejsze wiadomości: https://t.me/donaldplnews

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA