Logo
  • DONALD
  • W SONDAŻU ZAUFANIA DONALDA TUSKA WYPRZEDZIŁ NAWET JAROSŁAW KACZYŃSKI

W sondażu zaufania Donalda Tuska wyprzedził nawet Jarosław Kaczyński

25.05.2022, 12:30
Z najnowszego sondażu IBRiS wykonanego dla Onetu wynika, że
Andrzej Duda wciąż wiedzie prym wśród polityków pod względem zaufania
, którym darzą go Polacy. Wraz z nim na podium znaleźli się
premier Mateusz Morawiecki i prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski
. Największy
awans zaliczył jednak Jarosław Kaczyński
, który wyprzedził w rankingu nawet Donalda Tuska.
Prezydent RP zdobył zaufanie 46,2 proc. badanych (wzrost o 4,1 pkt proc. względem rankingu z kwietnia). Na drugim miejscu znalazł się Morawiecki (42,9 proc., wzrost o 4,3 pkt proc.). Podium zamyka Trzaskowski, który spadł z drugiego miejsca na trzecie w porównaniu do badania sprzed miesiaca (42,5 proc., spadek o 0,6 pkt proc.).
Na czwartym miejscu uplasował się prezes Kaczyński z wynikiem 33,8 proc. (wzrost o 1 pkt proc.), który w poprzednim rankingu zajmował siódmą pozycję. Tym samym
wyprzedził Tuska, który zajął szóste miejsce
(33,3 proc., spadek o 0,6 pkt proc.). Między liderami PiS i PO pojawił się prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, który objął piątą pozycję.
Największy spadek zaliczył Szymon Hołownia
, który spadł z czwartego miejsca na siódme (30,7 proc., spadek o 4,2 pkt proc.). Tuż za założycielem Polski 2050 znalazł się prezes PKN Orlen Daniel Obajtek, który nawet nie był obecny w poprzednim rankingu (30,3 proc.).
Kolejne miejsca zajęli Elżbieta Witek, Robert Biedroń, Tomasz Grodzki, Piotr Gliński czy Piotr Zgorzelski. Choć najniższy wskaźnik zaufania otrzymał lider Konfederacji Krzysztof Bosak (10,3 proc., spadek o 2 pkt proc.), najwyższym wskaźnikiem nieufności powinien martwić się
Zbigniew Ziobro, któremu nie ufa aż 63,8 proc. badanych
.
Jednak patrząc na zestawienie można stwierdzić, że niemal wszyscy politycy uzyskali wyższy wskaźnik braku zaufania niż zaufania. Pozytywny bilans posiadają jedynie Piotr Zgorzelski (20,6 proc do 12,8 proc.), Andrzej Duda (46,2 proc. do 43,8 proc.) i Rafał Trzaskowski (42,5 proc. do 41,2 proc.).
Zobacz też:

Dokarm kaczkę na Patronite

Zobacz nasz manifest, dowiedz się co próbujemy zrobić i czy chcesz być tego częścią:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA