Logo
  • DONALD
  • SZEF KANAŁU SPORTOWEGO MACIEJ S. ZATRZYMANY PRZEZ CBA, CHODZI O UMOWĘ PZPN ZE SPONSOREM 

Szef Kanału Sportowego Maciej S. zatrzymany przez CBA, chodzi o umowę PZPN ze sponsorem 

22.11.2022, 07:34
Jak ustaliły Sportowe Fakty,
Centralne Biuro Antykorupcyjne
zatrzymało dwie osoby w sprawie nieprawidłowości przy podpisywaniu umowy Polskiego Związku Piłki Nożnej z jednym ze sponsorów. Zatrzymani to
Jakub T.
- członek zarządu PZPN i wiceprezes Cracovii oraz
Maciej S.
- były sekretarz generalny PZPN a obecnie
prezes Kanału Sportowego
.
Do zatrzymań miało dojść kilka dni temu na polecenie Zachodniopomorskiego Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej. Akcję przyspieszono ze względu na planowany wylot jednego z zatrzymanych na mundial do Kataru. Prokuratura Krajowa póki co nie komentuje tych doniesień, media donoszą jednak, że
dziś zatrzymani mają usłyszeć zarzuty
Sportowe Fakty podają, że zatrzymania związane są ze sprawą prowadzoną w Szczecinie, w ramach której w 2020 roku zabezpieczono serwery w wojewódzkich siedzibach PZPN, a w zeszłym roku przeszukano siedzibę PZPN i dom Jakuba T. Media nieoficjalnie podają, że chodzi o
nieprawidłowości przy zawieraniu umów sponsorskich z producentem wody mineralnej
. Działacze piłkarscy mieli wówczas otrzymać
nieuzasadnione prowizje
. Śledztwo prowadzone jest w Szczecinie ze względu na wątki łączące tę sprawę ze śledztwem w sprawie tzw. zachodniopomorskiej afery melioracyjnej. 
Obaj zatrzymani w czasie podpisywania umowy sponsorskiej pełnili ważne funkcje w PZPN. Jakub T. od 2012 jest członkiem zarządu związku.
Maciej S. był natomiast sekretarzem generalnym
w latach 2012-2021, odszedł, gdy Zbigniewa Bońka na stanowisku prezesa PZPN zastąpił Cezary Kulesza. Został wówczas prezesem i udziałowcem Kanału Sportowego. 
Kanał Sportowy wydał już krótkie
oświadczenie
w sprawie zatrzymania.
"Szanujemy pracę polskich służb, ale też jesteśmy przekonani o uczciwości Maćka i czekamy na rozstrzygnięcie sprawy. Temat nie dotyczy Kanału Sportowego i nie będziemy udzielać dalszych komentarzy" - czytamy.
Macieja S. broni również
Zbigniew Boniek
.
"Maciek? Uczciwy, porządny, kompetentny, profesjonalny, szczery, ambitny. Dla mnie to pomyłka".
Sportowe Fakty przypominają, że Zbigniew Boniek i Maciej S. w październiku 2021 roku wspólnie założyli agencję marketingu sportowego, która następnie połączyła się z większą agencją. Obaj nadal posiadają w niej udziały.
 
 
 
 

Dokarm kaczkę przez internet

Dzięki, że jesteś na Donald.pl. Zobacz nasz manifest na Patronite, dowiedz się co próbujemy zrobić i czy chcesz być tego częścią:

https://patronite.pl/donaldpl

* Sprawdź nasz kanał na Telegramie - codziennie wysyłamy tu najważniejsze wiadomości: https://t.me/donaldplnews

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA