Logo
  • DONALD
  • WICEMINISTER EDUKACJI ODNALAZŁ LEWICOWĄ INDOKTRYNACJĘ W OPISYWANIU NIEWOLNICTWA: NIE KAŻDY WŁAŚCICIEL NIEWOLNIKÓW BYŁ OKRUTNY

Wiceminister edukacji odnalazł lewicową indoktrynację w opisywaniu niewolnictwa: nie każdy właściciel niewolników był okrutny

06.04.2021, 10:30
fot. Kancelaria Premiera
Wiceminister edukacji
Dariusz Piontkowski
był dziś gościem na antenie Radia Zet. Podczas rozmowy odniósł się do wypowiedzi wiceministra Tomasza Rzymkowskiego, który mówił o "ideologicznej indoktrynacji" w podręcznikach. Rzymkowski zapowiedział "weryfikację" podręczników dla najmłodszych klas pod kątem "ideologizacji".
Polityka zbulwersowały informacje zamieszczone w jednej z książek o prawach zwierząt, gdzie napisano, że transport zwierząt, sprzedaż żywych karpi czy hodowlę zwierząt na futra to łamanie tych praw. Rzymkowski stwierdził też, że "pojęcie "prawa zwierząt" nie występuje w naukach prawnych".
Pisaliśmy o tym tutaj:
Piontkowski stwierdził, że
zgadza się z wypowiedzią wiceministra Rzymowskiego
:
- W dużej mierze można się zgodzić. Mam wrażenie, że część środowisk chciałaby rzeczywiście zmienić naszą mentalność i m.in. za pomocą podręczników wpływać na mentalność dzieci. Czym innym jest przekonywanie dzieci, młodzieży, dorosłych, aby traktować zwierzęta normalnie, aby nie być okrutnym wobec zwierząt, a czym innym jest próbowanie, wmówienie ludziom, że zwierzęta mają identyczne prawa, jak ludzie. To są dwie różne rzeczy - ocenił Dariusz Piontkowski.
- Pan minister Rzymkowski, jak rozumiem, uważa, że
podręczniki powinni być wolne od lewicowej indoktrynacji
. W tym aspekcie się z nim zgadzam - skomentował.
Jak przykład lewicowej indoktrynacji podał niewolnictwo w starożytnym Rzymie:
- Gdy rozmawiamy o starożytnym Rzymie, tam jest problem niewolnictwa. W niektórych podręcznikach można było znaleźć opinię, że
każdy właściciel niewolników okrutnie tych niewolników traktował. To wydaje się niezgodne z prawdą historyczną.
Tak samo dziś, każdy właściciel zwierząt stara się zapewnić tym zwierzętom jak najlepszą opiekę. Każde zwierzę powinno być dobrze traktowane, czy jest to zwierzę domowe, czy zwierzę hodowlane. Przecież ludzie nie hodują, nie mają u siebie zwierząt domowych po to, by je okrutnie traktować - dodał wiceminister edukacji.
Zobacz też:

Cześć, jesteś na Donald.pl

Jesteśmy serwisem tworzonym przez osoby, które nie chcą pracować w korporacyjnych mediach, bo uważają, że nie ma w nich już prawie miejsca na humor i etyczne dziennikarstwo.

Jeżeli chcesz pomóc zbudować nam coś świeżego i wartościowego, zajrzyj na nasz Patronite.

Oto dlaczego warto nas wspierać, piątka Donalda:

1. Bo pójdziemy w twoim imieniu tam, gdzie ty nie możesz i napyskujemy tak, jak tobie nie wypada.
2. Bo zaczął się kryzys i nie powstanie teraz nic lepszego. Media będą się dalej degenerować i mówić to, za co ktoś zapłacił.
3. Bo wspierasz dziennikarstwo wolnościółkowe, a w korpomediach jest dziennikarstwo klatkowe. Nasze jest zdrowsze.
4. Bo umówmy się, zdarzyło ci się gorzej wydać te 10 zł.
5. Bo malujemy uśmiech na twojej buzi, a nie ma nic cenniejszego, słodziaku. 

A poza tym czy chcesz, czy nie, dokładasz się do TVP, jak my wszyscy. To już całkiem niezły powód, żeby dla równowagi dać nam dyszkę.

Dowiedz się więcej: https://patronite.pl/donaldpl

 

Po więcej memów i Stories chodźcie na Instagramhttps://www.instagram.com/donald.pl

A to nasza grupa na Telegramie - kliknij, żeby dostawać codziennie podsumowania dnia na telefon: https://t.me/donaldplnews

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA