Logo
  • DONALD
  • TVN: AWARIA W IDEA BANKU, BŁĄD WYZEROWAŁ KONTA KLIENTÓW

TVN: awaria w Idea Banku, błąd wyzerował konta klientów

20.11.2019, 12:15
[reklama]
TVN24 Biznes i Świat
informuje
o awarii w Idea Banku.
Od wtorkowego popołudnia
transakcje klientów wykonywane są podwójnie. 
Zarówno płatności kartą w internecie, jak i zwykłe przelewy mogą zostać zaksięgowane dwa razy.
Jak podaje TVN24 BiŚ
część klientów skarży się, że przez to ich konta zostały wyzerowane.
- Wczoraj, na skutek zaksięgowanych zdublowanych kwot transakcji, wyzerowano mi konto, a dziś dostałam smsa o debecie na koncie w wysokości 80 zł z wezwaniem do natychmiastowego uregulowania!" - napisała do TVN24 BiŚ jedna z klientek Idea Banku.
Bank przeprosił już klientów za sytuację
i wyjaśnił w oświadczeniu:
"19 listopada 2019 r. w wyniku błędu systemowego zostały podwójnie zaksięgowane na rachunkach klientów rozliczenia transakcji płatniczych dokonanych przez klientów w okresie weekendowym tj. 16-18 listopada 2019 r. W pliku rozliczeniowym mogą się również pojawić nieliczne transakcje z 15 listopada 2019 r." - napisano. 
[reklama]
W oświadczeniu bank informuje, że 
przyczyna błędu została już zdiagnozowana i bank pracuje nad jej rozwiązaniem.
 "Wszystkie przypadki podwójnego księgowania zostaną usunięte z systemu dzisiaj do końca dnia - zostaną wprowadzone korekty błędnych transakcji na rachunkach klientów" - zapewnia bank.
"
W następnych dniach Bank będzie dokonywał korekt ewentualnych konsekwencji błędu, np. naliczonych nienależnie odsetek od debetu.
Klienci, którzy zauważyli nieprawidłowość na swoich kontach nie muszą dokonywać żadnych zgłoszeń - zwrot środków zostanie dokonany automatycznie" - poinformowano.

Hej, jesteś na Donald.pl

Jesteśmy niezależnym portalem, który sprawdza informacje i podaje ich źródła. Piszemy o ciekawych i ważnych wydarzeniach, o ludziach i o popkulturze. Promujemy też Wasze materiały: donald.pl/sortownia.

Podsumowanie najważniejszych informacji dnia wysyłamy codziennie na Telegramie. Wystarczy zainstalować aplikację Telegram i kliknąć tu: https://t.me/donaldplnews

Instagram: https://www.instagram.com/donald.pl

Sprawdź naszą stronę główną:

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA