Logo
  • DONALD
  • INSTAGRAM PRZEPRASZA ZA PROMOWANIE DIET OSOBOM Z ANOREKSJĄ

Instagram przeprasza za promowanie diet osobom z anoreksją

17.04.2021, 09:00
Instagram przeprasza
za błąd algorytmu, przez który osoby cierpiące na
anoreksję
oraz inne zaburzenia odżywiania jako polecane miały
treści związane z dietami
i odchudzaniem.
Niektórzy użytkownicy mieli w wyszukiwarce polecane hasła "appetite suppressants" oraz "fasting". Serwis zapewnia, że
błąd został już naprawiony
.
- Ostatnio wprowadziliśmy na Instagramie nową funkcję wyszukiwania, która obejmuje nie tylko hasztagi i nazwy użytkownika w celu odkrywania interesujących daną osobę treści. W jej ramach kiedy naciśnie się na pasek wyszukiwarki, będą sugerowane tematy. Te sugestie, tak samo jak i wyniki wyszukiwania, są jednak ograniczone do ogólnych zainteresowań a utrata wagi zdecydowanie do takich nie należy - przekazał rzecznik Facebooka.
Na sprawę zwróciła uwagę influencerka Lauren Black, która leczy się z anoreksji:
- Kiedy używam aplikacji często wyświetlają mi się treści promujące diety, oraz liczenie kalorii. Użytkownicy Instagrama poszukują w nim często wsparcia w swojej chorobie. Jednak jeśli poszukuje się rzeczy związanych z leczeniem zaburzeń odżywiania, aplikacja proponuje szkodliwą zawartość, która
może mieć okropne efekty
- powiedziała.
"Zaburzenia odżywiania mają jeden z największych odsetków śmiertelności wśród zaburzeń i chorób psychicznych, dlatego jest ważne, by podchodzić do nich we właściwy sposób. Jeśli są użytkownicy, którzy obserwują strony mające im pomóc w radzeniu sobie z tymi problemami, a znienacka wyświetla się komunikat zawierający przeciwstawne treści, skutek może być bardzo groźny" - komentuje sprawę dr Joshua Wolrich, lekarz w National Health Service w Wielkiej Brytanii oraz autor książki Food isn't Medicine.
Zobacz też:

Dokarm kaczkę na Patronite

Zobacz nasz manifest, dowiedz się co próbujemy zrobić i czy chcesz być tego częścią:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA