Logo
  • DONALD
  • PRACOWNICY BRYTYJSKICH LIDLI BĘDĄ MIEĆ NA SOBIE KAMERY JAK POLICJANCI, BO FALA KRADZIEŻY NIE USTĘPUJE

Pracownicy brytyjskich Lidli będą mieć na sobie kamery jak policjanci, bo fala kradzieży nie ustępuje

19.11.2023, 16:00
fot. Lidl
Brytyjski Lidl
zapowiedział, że przeznaczy
2 miliony funtów
, aby wyposażyć
pracowników marketów w kamery
, które mają zapewnić bezpieczeństwo zarówno im, jak i współpracownikom oraz klientom. W ten sposób sieć chce walczyć ze "
zorganizowaną przestępczością detaliczną"
. Przedstawiciele Lidla uważają, że wszystkie sieci powinny się zjednoczyć i walczyć z przestępcami.
W ubiegłym miesiącu aż 10 sprzedawców detalicznych, w tym właśnie Lidl, Tesco i John Lewis, przeznaczyło 60 000 funtów na uruchomienie
Project Pegasus
. Ma on pomóc policji w zwalczaniu kradzieży w sklepach. Co istotne tylko Lidl zrobił to na tak dużą skalę.
Celem projektu jest połączenie uprawnień organów ścigania z wiedzą branżową w celu zwalczania poważnej i zorganizowanej przestępczości detalicznej:
 - Projekt Pegasus stwarza realną szansę dla sprzedawców detalicznych, policji i Ministerstwa Spraw Wewnętrznych na współpracę w celu przeciwdziałania alarmującemu wzrostowi liczby incydentów, z którymi codziennie spotykają się pracownicy handlu detalicznego - mówił Ryan McDonnell, dyrektor generalny Lidl GB, cytowany przez telewizję Sky News.
- Chociaż nasze sklepy to zazwyczaj bezpieczne środowiska, przestępczość w sklepach ma wpływ na całą branżę. Nasza inwestycja w zapewnienie, że wszystkie nasze sklepy będą wyposażone w kamery noszone na ciele, to tylko jeden ze sposobów, w jaki podejmujemy działania mające na celu ochronę i zapewnienie bezpieczeństwa naszym współpracownikom i klientom - dodał.
Pracownicy Lidl najpóźniej do wiosny przyszłego roku mają zostać wyposażeni w kamery. Lidle w Wielkiej Brytanii ma 960 sklepów i zatrudnia ponad
31 tysięcy osób
. Wszyscy pracownicy mają w najbliższym czasie zostać
przeszkoleni
w celu zagwarantowania bezpieczeństwa w czasie korzystania z kamer. Przedstawiciele Lidla podkreślają, że kamery mają nie zagrażać prywatności pracowników.
Zobacz też:

Dokarm kaczkę przez internet

Zobacz, co zrobimy z twoimi pieniędzmi:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA