Logo
  • DONALD
  • RZĄD PRZYGOTOWUJE SERIĘ PRZEPISÓW, KTÓRE MAJĄ DAĆ PATODEWELOPEROM PO ŁAPKACH, KONIEC Z "MIKROAPARTAMENTAMI"

Rząd przygotowuje serię przepisów, które mają dać patodeweloperom po łapkach, koniec z "mikroapartamentami"

06.12.2022, 15:25
fot. East News
Ministerstwo Rozwoju zapowiedziało nowe przepisy, które
uregulują zjawisko patodeweloperki
na rynku mieszkań. Zmiany obejmą kwestię odległości pomiędzy budynkami czy doświetlenia mieszkań.
Wiceminister rozwoju Waldemar Buda w ostatnim wywiadzie dla Interii wyjaśnił, że nowe przepisy mają zatrzymać budowę tzw. pseudoapartamentów, czyli
lokali 25 mkw. powierzchni
- Nie wierzę, że uczciwi, solidni deweloperzy będą mieli coś przeciwko tym zmianom. Raczej chodzi o tych, którzy eskalowali dochód kosztem dziwactw, na które będziemy patrzyli jeszcze przez wiele lat, jak odległość pięciu metrów pomiędzy budynkami czy odległość pół metra pomiędzy balkonami oraz brak dobrego doświetlenia budynków, a także budynki w granicy czy przy drodze publicznej - powiedział.
Portal Money.pl wysłał pytania do resortu, m.in. dotyczące szczegółów założeń do projektu ustawy. Serwis dowiedział się, że aktualnie trwają prace nad przepisami i mają polegać na "nowelizacji rozporządzenia ministra infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie". 
Nowelizacja ma uregulować
minimalne odległości pomiędzy balkonami, wymagania, które powinny spełniać place zabaw dla dzieci oraz czas nasłonecznienia dla pokojów mieszkalnych
w budynkach mieszkalnych wielorodzinnych. Projekt nowelizacji rozporządzenia zostanie poddany szerokim konsultacjom publicznym.
Zobacz też:

Dokarm kaczkę przez internet

Dzięki, że jesteś na Donald.pl. Zobacz nasz manifest na Patronite, dowiedz się co próbujemy zrobić i czy chcesz być tego częścią:

https://patronite.pl/donaldpl

* Sprawdź nasz kanał na Telegramie - codziennie wysyłamy tu najważniejsze wiadomości: https://t.me/donaldplnews

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA