Logo
  • DONALD
  • KRRIT W 2021 ROKU NAŁOŻYŁA NA POLSAT 128,5 TYS. ZŁ KAR, DWA RAZY WIĘCEJ NIŻ TVN I TVP RAZEM

KRRiT w 2021 roku nałożyła na Polsat 128,5 tys. zł kar, dwa razy więcej niż TVN i TVP razem

02.06.2022, 09:15
fot. East News
Przewodniczący
Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji
w 2021 roku nałożył na stacje telewizyjne kary w łącznej kwocie
285,3 tys. zł.
Najczęściej karana była
Telewizja Polsat.
Nadawca musiał zapłacić
128,5 tys. zł kar,
czyli dwukrotnie więcej niż TVN i TVP raz wzięte.
Polsat musiał zapłacić 30 tys. zł za emisję ukrytych przekazów handlowych. Chodziło o reklamowanie technologii 5G oraz przerwanie audycji w celu nadania reklam lub telesprzedaży. Sytuacja miała miejsce w kanale informacyjnym Polsat News.
Oprócz tego Polsat był też kilka razy karany za "rozpowszechnianie audycji lub innych przekazów zawierających sceny, lub treści mogące mieć negatywny wpływ na prawidłowy fizyczny, psychiczny lub moralny rozwój małoletnich".
Nadawca otrzymał także kary za emisję treści pornograficznych w kanale Polsat Play oraz treści szkodliwych dla dzieci i młodzieży. Telewizja Polsat przekraczała też czasami dopuszczalny limit emisji reklam i telesprzedaży, za co była karana.
Z kolei TVN musiał zapłacić karę w wysokości 50 tys. zł. Największa jej część wynosząca 30 tys. zł została wymierzona za nadmierne eksponowanie lokowanego produktu - samochód marki Skoda pokazywany w programie kanału TVN7.
Z kolei TVP została ukarana dwukrotnie. Jedna z kar dotyczyła "rozpowszechniania audycji lub innych przekazów zawierających sceny, lub treści mogące mieć negatywny wpływ na prawidłowy fizyczny, psychiczny lub moralny rozwój małoletnich". Druga zaś dotyczyła stacji TVP Seriale. Nadawca otrzymał ją za "niezapewnienie w kwartalnym czasie nadawania (w II kwartale 2021 r.) udziału co najmniej 50 proc. audycji europejskich wytworzonych przez producentów niezależnych, w okresie 5 lat przed rozpowszechnieniem w programie w czasie przeznaczonym na audycje europejskie wytworzone przez producentów niezależnych".


Kino Polska TV ukarano trzy razy na łączną sumę 30 tysięcy złotych. Jedna z kar, która dotyczyła nadawcy, związana była z "propagowaniem postaw i poglądów sprzecznych z moralnością i dobrem społecznym prowadzących do naruszenia godności ludzkiej obu płci". Chodziło o emisję odcinka brytyjskiej edycji programu "Magia nagości", który pokazano we wrześniu 2020 r.
Zobacz też:

Dokarm kaczkę przez internet

Dzięki, że jesteś na Donald.pl. Zobacz nasz manifest na Patronite, dowiedz się co próbujemy zrobić i czy chcesz być tego częścią:

https://patronite.pl/donaldpl

* Sprawdź nasz kanał na Telegramie - codziennie wysyłamy tu najważniejsze wiadomości: https://t.me/donaldplnews

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA