Logo
  • DONALD
  • TVP USIŁUJE PRZEMILCZEĆ SENACKĄ KOMISJĘ DS. PEGASUSA, TRANSMISJI NIE BĘDZIE I TYLKO COŚ TAM PRZEBĄKUJĄ W WIADOMOŚCIACH

TVP usiłuje przemilczeć senacką komisję ds. Pegasusa, transmisji nie będzie i tylko coś tam przebąkują w Wiadomościach

19.01.2022, 15:54
Od poniedziałku trwa posiedzenie
senackiej komisji ds. Pegasusa
. Wczoraj dowody na fakt, że polski rząd zakupił system do szpiegowania przedstawiali były prezes NIK
Krzysztof Kwiatkowski
i obecny -
Marian Banaś
. Dziś senatorowie rozmawiali z ekspertami z laboratorium Citizen Lab w Toronto, którzy odkryli m.in. włamania do telefonu
Krzysztofa Brejzy
. Zeznawał również sam Brejza, który podkreślał, że inwigilacja jego osoby zawsze odbywała się w czasie kampanii wyborczej. 
Pracom komisji przyglądają się wszystkie media informacyjne w kraju,
transmisję
można oglądać w Polsat News i  TVN24. Obrady były również wczoraj jednym z głównych tematów wieczornych programów informacyjnych Polsatu i TVN. Tymczasem
Telewizja Polska skutecznie unika tematu
. Transmisji nie można zobaczyć w TVP Info, w niektórych serwisach zaprezentowano tylko krótkie fragmenty z krytycznym komentarzem. 
- Przysłuchując się obradom senackiej komisji ds. Pegasusa trudno nie odnieść wrażenia, że cel jest jeden: udowodnić z góry założone tezy, które mają uderzać rząd Prawa i Sprawiedliwości i te tezy postawione przez totalną senacką większość są dwie. Pierwsza to taka, że rząd miał zakupić system do inwigilacji Pegasus, którym miał działać na niekorzyść partii opozycyjnych przed wyborami parlamentarnymi w 2019 roku. A druga z góry założona teza, która jest tutaj uskutecznia, to informacja, jaką podają przedstawiciele komisji i wezwanie świadkowie, jakoby system Pegasus miał zostać zakupiony niezgodnie z prawem - brzmiała jedna z relacji
Miłosza Kłeczka
.
W
Wiadomościach
również nie poświęcono uwagi obrad komisji. Jedyna wzmianka pojawiła się w materiale
Tarcza antyinflacyjna chroni Polaków
, w której dziennikarz TVP zestawił korzyści z Polskiego Ładu z wypowiedzią starszej kobiety o niskiej waloryzacji emerytur za rządów PO. 
- Być może dlatego pozycja szuka już innych tematów, które mogłyby zaistnieć w debacie publicznej Dziś odbyło się pierwsze posiedzenie senackiej komisji do spraw Pegasusa - stwierdził reporter TVP.
Następnie puszczono krótki fragment wypowiedzi szefa komisji Marcina Bosackiego, który skomentował
Tomasz Sakiewicz,
stwierdzając, że opozycja woli dyskusję o mitycznym Pegazuzie niż konkretną debatę o Polskim Ładzie.


Również na portalu TVP Info
nie znajdziemy relacji z posiedzenia komisji
. Ostatnio o Pegasusie pisano dwa dni temu - w kontekście krytycznej wypowiedzi
Ryszarda Terleckiego
.
- Uważam, że komisja ds. Pegasusa to ucieczka do przodu grupy senatorów, którzy chcą odwrócić uwagę od rzeczywistego problemu, czyli wykręcania się marszałka Grodzkiego od rozwiązania sprawy wniosku o uchylenie jego immunitetu - cytuje wypowiedź Terleckiego TVP.
Głównymi tematami
strony TVP Info są dziś natomiast "legendarne wpadki Ewy Kopacz" i "tajemnicze zniknięcie Sienkiewicza" - czyli posła KO. 
 

Dokarm kaczkę przez internet

Cieszymy się, że tu jesteś. Zobacz nasz manifest na Patronite, dowiedz się co próbujemy zrobić i czy chcesz być tego częścią:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA