Logo
  • DONALD
  • DZIEWCZYNA UCZĄCA SIĘ PRZY LO-FI HIP HOPIE KOŃCZY 11 LAT I NA STAŁE WROSŁA W INTERNET

Dziewczyna ucząca się przy Lo-Fi Hip Hopie kończy 11 lat i na stałe wrosła w internet

04.05.2024, 12:30
Fot. YouTube: Lofi Girl
We wtorek swoje
11. urodziny obchodziła Lofi Girl
, znana z kilkugodzinnych playlist na YouTube. Pierwszy raz pojawiła się w internecie 23 kwietnia 2013 roku i od tamtej pory jej popularność jedynie rośnie. Jej kanał ma
ponad 14 mln subskrybentów
, a streamy na żywo gromadzą po kilkadziesiąt tysięcy słuchaczy.
Lofii Girl jest fenomenem internetowym. Chodzi o grafikę w stylu anime, na którym dziewczyna w słuchawkach uczy się przy oknie. Dobór kolorów i przedmiotów w jej otoczeniu ma budzić ciepłe, komfortowe skojarzenia, ponieważ obrazek stanowi tło do kilkugodzinnych playlist ze spokojną muzyką, która nie rozprasza od nauki lub pracy.
Filmy publikowane na kanale Lofi Girl mają po kilka godzin, a twórcy prowadzą też całodobowe transmisje. Muzyka łagodnie przechodzi między kolejnymi utworami, nie ma tekstu ani niczego, co mogłoby niepotrzebnie wybijać z rytmu pracy. Dziewczyna od czasu do czasu głaska kota, przekręca stronę zeszytu, zerka przez okno, cały czas niewzruszona i spokojnie kontynuująca robienie notatek.
Wygląd dziewczynki był inspirowany na postacią Shizuku Tsukishimy z
Szeptu serca
, filmu studia Ghibli. Anime z uniwersum Ghibli są tak samo kojarzone ze spokojem, odprężeniem i komfortem. Rok temu pojawił się także Synth Boy - chłopiec mieszkający naprzeciwko Lofi Girl, uczący się do muzyki Synthwave. On również ma swoje całodobowe streamy i kilkugodzinne playlisty "to relax/study to".
Zobacz też:

Hej, przypominamy tylko:

1. Szanujemy nawet ostrą dyskusję i wolność słowa, ale nie agresję. Przemocowe treści będą usuwane.

2. W komentarzach można swobodnie używać embedów z mediów społecznościowych.

3. Polecamy założenie konta, dzięki temu możesz zobaczyć wszystkie swoje dyskusje w jednym miejscu i dodać coś (👉 Sortownia), co trafi na stronę główną.

4. Jeżeli chcesz Donalda bez reklam, dołącz do naszych patronów: https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA