Logo
  • DONALD
  • IZRAEL ZADOWOLONY Z UŻYCIA SZTUCZNEJ INTELIGENCJI W ATAKACH NA PALESTYNĘ

Izrael zadowolony z użycia sztucznej inteligencji w atakach na Palestynę

06.06.2021, 07:49
fot. East News
Izrael
chwali się
"pierwszą wojną prowadzoną przez sztuczną inteligencję".
W krajowych mediach ukazały się publikacje, w której dowódcy wojskowi anonimowo tłumaczą, w jaki sposób algorytmy były wykorzystywane przez armię do m.in. wyznaczania celów ataku podczas ostatniego konfliktu w Strefie Gazy. 
- Po raz pierwszy sztuczna inteligencja była elementem kluczowym i czynnikiem zwielokrotniającym zdolność bojową w walce z wrogiem - mówi starszy oficer wywiadu wojskowego. 
Jak wyjaśnia, na potrzeby armii dostosowano rozwiązania wykorzystywane poza sektorem militarnym. W ten sposób powstała
platforma SI "Gospel"
, która zbierała i analizowała różnego rodzaju dane. Dzięki temu algorytm np. wysyłał rekomendacje dla wywiadu i dowództwa sił powietrznych co do celów ataku. Sztuczna inteligencja
ostrzegała
również żołnierzy przed nadchodzącym atakiem. 
Jak przekazała izraelska armia, platforma Gospel namierzyła w trakcie operacji około 200 celów, w tym wyrzutnie rakiet wycelowanych w Tel Awiw. Wykorzystano do tego m.in. dane wywiadowcze z satelit. 
- Po raz pierwszy stworzono multidyscyplinarne centrum, które służy do identyfikacji i wyznaczania celów związanych z trwającym konfliktem, umożliwiając tym samym siłom zbrojnym kontynuowanie walki tak długo, jak to tylko konieczne - mówi oficer. 
Zdaniem dowódców izraelskiej armii wykorzystanie sztucznej inteligencji izraelskie wojsko było skuteczniejsze w przetwarzaniu informacji i wyznaczaniu celu ataków. Zdaniem wojskowych pomogło to
skrócić czas trwania konfliktu
Zobacz też: 

Masz Telegram? Sprawdź nasz kanał

Wysyłamy świeże newsy i wideo prosto na Telegram. Kliknij, to niczego nie przegapisz: 

https://t.me/donaldplnews

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA